Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mucizevi anlar artık ölümsüz

Giriş Tarihi: 20.8.2013

Ankara'nın en tecrübeli doğum ve bebek fotoğrafçılarından Çağdan Pelin Montaş, 300'den fazla bebeğin ilk kez nefes alışına tanıklık etti

Bebeğin anne karnından doğumuna, ilk Anneler ve Babalar Günü'ne kadar olan süreci fotoğraflıyor Çağdan Pelin Montaş… Doğumu "mucizevi bir an" olarak tanımlayan Montaş, bugüne kadar 300'den fazla bebeğin ilk nefes alışına tanıklık etti. Her doğumda yeniden heyecanlandığını söyleyen Montaş, "Hayatta yerine koyabileceğim ya da farklı nitelendirebileceğim bir yorum yok. Doğum anında kalbimin atış şekli değişiyor, evle hastane arası kalp atışımı dizginleyemiyorum" dedi.

"Hiçbir fikrim yoktu"
"Mucize an" olarak betimlediği doğumu anlatan Montaj, "Hayatınızda hiçbir doğum anını izlemediğinizi düşünün. Doğumla ilgili hiçbir fikriniz yok. Ben bu şekilde girdim ilk çekime. Doğuma girdikten sonra yapmak istediğim işin bu olduğuna karar verdim. 'İşin geleceği yok' dediler. Ama ben mesleğime aşık oldum. Dört yılı geride bıraktım. Annelerin heyecanına tanıklık ediyorum. İşimi içtenlik ve samimiyetle yapıyorum. Tesadüfen girdiğim bu işte bu nedenle başarılıyım" dedi.

Aileden biri
Evli çiftlerin bebek heyecanına ortak olan Çağdan Pelin Montaş, gebeliğin son anlarından doğuma kadar çekim yapıyor ve bu süre zarfında aileden biri gibi oluyor. Gebelik, doğum anı, doğum sonrası, mevlit çekimleri, doğum günleri, ilk Anne ve Babalar Günü çekimleri, özel konseptler, doğum anında yapılan partiler, düğün ve kına gecesi çekimleriyle istenilen anı kare kare ölümsüzleştiriyor.

Doğal çekim
"Albümler hayat değeri taşıyor" diyen Montaj, bebeğin hayata bağlanması için albümün önemli olduğunu belirtti. Son bir ayda 58 çekime imza atan Montaş, çekimden sonra ailelerle iletişimi koparmıyor. Çekimlerde doğal ortamı yaşatan, poz verdirmeyi sevmeyen fotoğraf ustası, "Hayal kurmak yerine oradaki hayali, en doğal anı yaşatma sansımız var. Benim için eller ve ayaklar önemli. Gözler kapalı olsa bile fotoğrafın alternatifini çekerim" dedi.

Yıldız Uğurlu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mucizevi anlar artık ölümsüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN