Türkiye'nin en iyi haber sitesi

120. Sokak'ın derdi bitmek bilmiyor

Sokak lambası bulunmayan Mimar Sinan Mahallesi 120. Sokak'taki vatandaşlar dik yokuş ve kanalizasyon sorunuyla da mücadele ediyor

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Çankaya Mimar Sinan Mahallesi 120. Sokak'taki elektrik direkleri yanmıyor. Yaklaşık 55 hanenin bulunduğu mahallede yaşayan vatandaşlar bu durumdan şikayet ediyor. Mahalleli, "Burası Başkent'in göbeği. Özellikle işten dönüşlerde büyük sıkıntı yaşıyoruz" dedi. İbrahim Arık isimli vatandaş yanmayan elektrik direkleri için aralık ayında Çankaya Belediyesi'ne şikayet dilekçesi verdiklerini belirterek, "Bize 'sorun çözülmüştür' diye yazı gönderdiler. Ama buraya gelip soruna bakan bile olmadı" diye sitem etti..

Ev fare doldu
Seslerini duyuramadıkları için üzgün olduklarını ifade eden mahalle sakinleri, aynı zamanda sokağa akan kanalizasyon suyuna da dikkat çekti. Başkent'in ortasında 'pes' dedirtecek görüntüler yaşandığını vurgulayan Polat, "Kokudan evlerimizde duramıyoruz. Hem dışarı çıkamıyoruz, çıksak da aşağı inemiyoruz. Hem de koku çekiyoruz. Bu nasıl bir zulüm? Artık sesimiz duyulsun" diye konuştu. Polat; kanalizasyon nedeniyle mahallede farelerin kol gezdiğini belirterek, evlerin fare dolduğunu söyledi.

'Görmüyoruz'
Bu görüntünün Ankara'ya yakışmadığını dile getiren Arık, "Çocuklarımız yokuştan inerken düşüyor. Benim çocuğum da düştü. Burnu ciddi şekilde zedelendi. Bunun üzerine aşağı caddeye taşınmak zorunda kaldım" dedi. Sokağın üst kısmında oturan yaşlı vatandaşlar ise yardım olmadan aşağıya inemediklerine dikkat çekti. Ayşe Polat, "Böbrek hastasıyım. Sedyeyle eve çıkarırlarken düşürdüler. Sokakta hem ışık yok hem de dik bir yokuş var. Buraya merdiven yapılmasını istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
120. Sokak'ın derdi bitmek bilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN