"Ankara izleyicisi bir harika"

Hayatını anlattığı "Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi" isimli tek kişilik gösterisiyle Başkent'e konuk olan ünlü sanatçı Belgün, "Ankara izleyicisi harika" dedi

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Türkiye'nin önde gelen kadın oyuncularından Nilgün Belgün, bu kez farklı bir projeyle izleyici karşısına geçti. Belgün'ün kendi hayatını ve anılarını anlattığı "Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi" isimli tek kişilik gösterisi, izleyicilerden büyük ilgi görüyor. Farklı şehirlerde gösterisini sunan Nilgün Belgün, Ankara izleyicisinin karşısına geçmeden önce SABAH Ankara'ya konuştu. Başkent'i ve Başkent seyircisini çok beğendiğini belirten ünlü oyuncu, "Ankara izleyicisi gerçekten harika" dedi.

'Her zaman heyecanlanırım'
5 yıl önce yazdığı kitabından yola çıkarak Serkan Budak'ın sahneye uyarladığı tek kişilik gösterisinin turnesi kapsamında Ankara'ya gelen ünlü tiyatrocu Belgün, izleyenleri kendine hayran bıraktı. Gösterisinde şarkılar söyleyen, sirtakiden tangoya kadar birçok dansı renkli bir sunumla gerçekleştiren ünlü oyuncu, Ankara'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Ankara'da belki onlarca gösteri yaptım ama her sahneye çıkışımda hala ilk günkü heyecanı yaşarım" dedi.

'Asıl işimi yapıyorum'
Gösterisi için "Sanırım insanlar beni çok sıcak buluyor" değerlendirmesini yapan Nilgün Belgün, her zaman coşkulu bir salona karşı gösterisini yaptığının altını çizdi. Belgün, "Sahnede tek başına bir kadının şarkı söylemesi, hayatından ilginç anılar anlatması, bunu yaparken de şarkılar söyleyip dans etmesi izleyicinin hoşuna gidiyor. Esprilerle dolu hızlıca akıp giden bu farklı projede ben yine sahnede asıl işim gibi oynuyorum. Oyunculuğum diğer unsurlarla iç içe geçiyor" diye konuştu.

Hüzün ve kahkaha bir arada
"Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi" adlı müzikli, danslı gösteriyi Serkan Budak sahneye uyarladı ve yönetti. Gösterinin kostümlerini Canan Yaka, dekorunu Nilgün Gürkan, şarkıların aranjörlüğünü Ari Aliciyan, danslarını Melih Altın ve Cihan Can hazırladı. Belgün'e sahnede gitar ve kemanla Murat Akbulut eşlik etti. Gösteriyi izleyenler, kimi zaman hüzünlenirken kimi zaman gülüp kahkahalar attı. Seyirciler, gösterinin içinde kendi hayatına dair birçok detayı da bulma şansı yakaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ankara izleyicisi bir harika"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN