Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turşu Festivali için geri sayım

9. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali, 12-15 Eylül günleri arasında yapılacak. Festivale yurt dışından da ziyaretçiler katılacak

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Çubuk Turşusu, görücüye çıkacak. Bu yıl 9'uncusu düzenlenecek "Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali" 12-15 Eylül günleri arasında gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı Lokman Özden, festival için ilçedeki tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarla derneklerin hazırlık yaptığını belirterek, "Amacımız ilçenin tanıtımını sağlamak. Ekonomik girdi sağlamak" dedi. Festival hazırlıklarına erken başladıklarını anlatan Özden, şöyle konuştu: "İlçedeki herkes festival için hummalı bir şekilde hazırlık yapıyor. Salatalık ve sebze hasadı gerçekleştiriliyor. Üreticilerimiz turşu yapmaya başladı. Belediye olarak biz de festivalin programıyla ilgili hazırlıkları sürdürüyoruz. Amacımız festivali en iyi, en başarılı şekilde tüm ilçe halkının katılımıyla tamamlamak."

"ACELE EDİN"
Festival süresince kurulan stant satışlarının da başladığı bilgisini veren Özden, şenlikte yer almak isteyenlerin acele etmeleri gerektiğini söyledi. Özden, 4 gün açık kalacak stantlar için ön talep almaya başladıklarını, yaklaşık 9 metrekare olan stantların 4 günlük kirasının 500 TL olduğunu ifade etti. Şenlik alanına bu yıl yaklaşık 400 stant kurulmasını planladıklarını açıklayan belediye başkanı, stant almak isteyenlerin ön kayıt için AK Masa'ya başvurmalarını bildirdi.

Domates şenliği
Başkent'in önde gelen sebze merkezi Çubuk'un Akkuzulu Mahallesi'nde ise domates hasadı başladı. "En İyi Domates Yetiştiricisi"nin seçileceği, çeşitli yöresel yarışmaların yapılacağı "Akkuzulu Domates Şenliği" de 25 Ağustos pazar günü gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turşu Festivali için geri sayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN