Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zorla fal bakıyorlar

Kahve falı baktıklarını öne süren umut tacirleri, sokakta yürüyen vatandaşların yolunu kesiyor

Giriş Tarihi: 22.8.2013
Kızılay'da 'Kahve+fal 5 TL' diyen umut tacirleri, vatandaşın yolunu keserek rahatsızlık veriyor. Sokakta gördükleri kişileri zorla fal bakılan mekana götürmek isteyen rehberler, bakılan fallar için 9 yıl garanti verdiklerini iddia ediyor. Özellikle Kızılay sokaklarını mesken tutan tacirler, vatandaşlar için umut kapısı olduklarını iddia ediyor.

"PARA İADESİ YAPIYORUZ"
Yolda yürüyen vatandaşa bıkkınlık getiren falcı rehberleri, akıl almaz vaatlerde bulunuyor. Çoğunluğu Yüksel ve Karanfil sokaklarda bulunan falcılar, cin çıkarttıklarını, büyü bozduklarını söylüyor. Onlara inanan kişilerin ise hem cebi hem de duyguları sömürülüyor. Falcılar ise memnun kalmayan vatandaşa paralarını geri iade ettiklerini açıklıyor.

KADINLAR DAHA ÇOK GİDİYOR
Falcılar ise baktıkları kişilere olumsuz hiçbir şey söylemiyor. Fal baktıran herkesin memnun ayrıldığı kafelere kadınlar daha çok ilgi gösteriyor. "Ucuza bakıyoruz" diyerek müşteri çeken tacirler, içeri giren kişileri ise kahve falından hiçbir şey anlaşılmayacağını belirterek 20 TL'lik tarot falına zorluyor. Ünlü medyumlarla çalıştıklarını belirten kafe sahipleri, randevuyla çalışacak kadar yoğun olduklarını dile getiriyor.

Halide TONGA-Yıldız UĞURLU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorla fal bakıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN