Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftlik Bulvarı'na Erdoğan'lı açılış

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı Yeni Çiftlik Bulvarı'nın açılışını 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Başbakan Erdoğan gerçekleştirecek

Giriş Tarihi: 24.8.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını gerçekleştirdiği Yeni Çiftlik Bulvarı'nı açacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda gerçekleştirilecek görkemli açılışa Başbakan Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katılacak. Gökçek, "Ağacı, çimi, çiçeği ile Türkiye'ye örnek yeşil bir bulvar yaptık. 30 Ağustos Zafer Bayramımızda, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı bu bulvarımız Ankara'nın ana atardamarlarından birisi olacak" dedi.

"BİRBİRİNE BAĞLAYACAK"
Celal Bayar Bulvarı ile Etimesgut'taki Hava Hastanesi arasındaki 14 kilometrelik gidiş-geliş toplam 8 şeritlik yol, İstanbul ve Eskişehir yollarının alternatifi olarak hizmet verecek. "Türkiye'nin En Yeşil Yolu" olma özelliğiyle dikkat çeken bulvar üzerinde 2 dev viyadük, 17 altüst geçit ve köprü yer alacak. Toplam 19 kilometre uzunluğunda, 19 ayrı bağlantı yoluyla dikkat çeken bulvar, çevresindeki bölgeleri birbirine bağlayacak.

SORUNLAR TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR
Yeni Çiftlik Bulvarı'nın, okullar açılmadan önce hizmete gireceğini kaydeden Melih Gökçek, "Bulvar sayesinde Zırhlı Birlikler'de "Ölüm Yolu" olarak adlandırılan bölüm ile AOÇ Hemzemin Geçit gibi noktalarda yaşanan sıkıntılara çözüm getireceğiz. Açılışı ise milli bayramımız 30 Ağustos'ta gerçekleştireceğiz. Türkiye'ye örnek olan dev bulvarımızın açılışını gurur günümüzde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftlik Bulvarı'na Erdoğan'lı açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN