Haber hattı

Giriş Tarihi: 26.8.2013
Suriyeli çocuklara yardım eli uzandı
Keçiören Belediyesi, Suriye'de anne-babalarını kaybeden çocuklar için kurulacak yetimhaneye yaklaşık 10 ton yardım malzemesi gönderdi. Yardım hareketine İnfak Vakfı, İyilikder, Akabe Vakfı ve Özev de destek verdi. Suriyeli yetimler için toplanan yaklaşık 10 ton yardım malzemesini taşıyan TIR, Keçiören'den yola çıktı. Yardım TIR'ında 200 çocuk yatağı ve ranza, kıyafet, tekerlekli sandalye, baston, yürüteç, bin battaniye, nevresim takımı, çocuk oyuncakları, 2 ton un ve gıda malzemeleri bulunuyor. Yardım TIR'ı taşıdığı malzemeleri Suriye tampon bölgesine ulaştıracak.

Kızılcahamam'a yeni bir meydan

KIZILCAHAMAM Belediyesi tarafından başlatılan Cumhuriyet Meydanı yapım çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Proje, trafiği rahatlatacak ve ilçeye estetik bir görünüm kazandıracak. Şu ana kadar yapılan çalışmalar kapsamında kaldırım kenarlarının ışıklandırılma ve çevresine süs ağaçları ekimi tamamlandı. Meydanın en güzel yerine Büyükşehir Belediyesi tarafından saat kulesi yapılması planlanıyor. Atatürk Anıtı, süs havuzları ve Jeopark Projesi'ndeki duraklardan modellerle Kızılcahamam'ın tarihi bu meydanda yansıtılacak

Kan bağışlayanlara teşekkür plaketi

KIZILAY Ankara Kan Bağışı Merkezi tarafından Kazan'da yürütülen Kan Bağışı Kampanyasına katkılarından dolayı destek verenler teşekkür plaketiyle ödüllendirildi. Satıkadın Mahallesi'nde kurulan Kızılay kan toplama aracında düzenlenen plaket törenine katılan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Sorumluluklarını yerine getiren Kazan halkına, kampanyaya destek veren sponsorlara ve bütün ilgililere teşekkür ediyorum" dedi. Kızılay Kazan Şube Başkanı Ümit Ertürk, ilçede kan bağışını geçmiş yıllarda yıllık 35 üniteyken, yürüttükleri çalışmalar sonucunda bu rakamın 673'e yükseldiğini söyledi.

'Özgür Sesler'in konuğu Manguel

DÜNYANIN farklı ülkelerinden sanat, siyaset ve bilim adamlarının özgür seslerini Ankaralılar'la buluşturan Çankaya Belediyesi, bu kez Kanadalı roman yazarı Alberto Manguel'i ağırlayacak. Çankaya Belediyesi'nin dünya edebiyatçıları, siyasileri, düşünürleri ve bilim adamlarını Ankaralılarla buluşturmayı hedeflediği "Özgür Sesler Söyleşileri"ne 'Okumanın Tarihi' kitaplarıyla tanınan, çok dilli çevirmen, antoloji yazarı ve editör olarak ün yapmış Alberto Manguel konuk olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN