Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ters yönde sınav yapılıyor

Ehliyet almak için direksiyon sınavına giren sürücü adayları ölümle burun buruna geliyor. Sınav, Etlik-Ovacık'taki bozuk ve ters yolda yapılıyor

Giriş Tarihi: 26.8.2013
Trafiğe çıkmak için gün sayan ve ehliyet sınavına tabi tutulan sürücü adayları, büyük bir tehlikeyle karşı karıya kalıyor. Direksiyon sınavının yapıldığı Etlik-Ovacık'taki bozuk yollar adayları çileden çıkarıyor. Çukurlu, asfaltsız yolda araba sürmek zorunda kalan sürücü adaylarının en büyük kabusu ise ters yönde ilerlemek.

ÖLÜME DAVETİYE ÇIKARIYOR
Yolların üç yıldır bozuk olduğunu belirten teori ve direksiyon öğretmeni Sait Çevik, arabaların hasar gördüğünü ve büyük tehlike yaşandığını kaydetti. Çevik, "Bu yılki direksiyon sınavı Ovacık Yolu'nda yapılıyor. Çift yönlü yolda şerit eksikliği var. Yolun sağ tarafı kapalı olduğu için gidiş ve dönüşler tek şeritten yani sol şeritten yapılıyor. Sınava bu şekilde devam ediyoruz. Bu yol tehlike arz ediyor" dedi. Yolun çöktüğünü söyleyen Çevik, "Karşı karşıya gelen arabalar birbirlerine çarpmamak için kaçıyorlar bu da ikinci bir tehlike yaratıyor. Yol çakıllı olduğu için arabalar hasar görüyor ve kayıyor. İşaret ve levha yok, önlem alınmıyor. Asfalt yapılmasını ve levha konulmasını istiyoruz. Öğrenci yolun bozuk olduğunu bilmiyor. Öğrenciyi kaza yapmaması için biz yönlendiriyoruz" dedi.

"CAN GÜVENLİĞİ YOK"
Ehliyet sınavına giren Sadık Uslu ise "Can güvenliğimiz yok. Sıkıntı çektik. Karşıdan gelen arabalar sınav anında selektör attıkları için korktum. İşaretler olmadığı için sürmekte zorlandım, hangi yola gireceğimi bilemedim. " dedi.

Yıldız UĞURLU/Fevzi Can AKÇA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ters yönde sınav yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN