Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşil Vadi için büyük adım

Giriş Tarihi: 26.8.2013

Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi çalışmalarının başladığını bildiren Gökçek, "Ankaralılar ve Kırıkkaleliler 500 bin metrekarelik rekreasyon alanında buluşacak" dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara- Kırıkkale Karayolu üzerinde, Kızılırmak Vadisi içinde yer alacak dev rekreasyon alanı "Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi" için çalışmalara başladıklarını belirtti. Gökçek, "İlk etapta yaklaşık 500 bin metrekarelik bir alanda hem Ankaralılar'ın hem de Kırıkkaleliler'in yararlanacağı bir dinlenme, eğlenme ve piknik alanı oluşturacağız" dedi. Gökçek, projenin ilk etap çalışmalarını önümüzdeki yılın ortalarında tamamlamayı hedeflediklerini de bildirdi.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Kırıkkale Valiliği ile yürütülen ortak çalışma için Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ilk adımı 12.02.2013 tarihinde 244 sayılı kararıyla attığını anımsatan Gökçek, "30 kilometrelik Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi'nin ilk etabı Irmak Beldesi ile Kalecik yol ayrımı arasında kalan yaklaşık 500 bin metrekarelik rekreasyon alanı için çalışmalara başladık" dedi.

ORTAK MEKANDA BULUŞMA İMKANI
Gökçek, "Kızılırmak Vadisi'nde mesire yerlerinin yanı sıra Kızılırmak'la bütünleşen peyzajlar, ağaçlandırma alanları, çocukların oynayıp eğlenebileceği, koşu ve yürüyüş yolları, bisiklet yolları gibi her yaştan insanın ilgisini çekecek etkinlik alanları oluşturulacak. Önümüzdeki yılın ortalarında hem Ankaralılar hem de Kırıkkaleli hemşehrilerimiz ortak dev bir mekana kavuşmuş olacaklar" diye konuştu.

'İMAR VE ŞEHİRCİLİK' HAZIRLADI
Ankara ve Kırıkkale'yi ortak bir piknik alanında buluşturacak rekreasyon alanı projesinin Irmak Beldesi ile Ankara- Kırıkkale Karayolu Kalecik yol ayrımı arasında kalan 1. Etap'ı oluşturan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planlarının Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlandığını belirten Gökçek, "Planlar Kırıkkale İl Genel Meclisi ve Irmak Belediye Meclisi'nin ağustos ayında imzalanan kararlarıyla onaylanarak yürürlüğe girdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşil Vadi için büyük adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN