Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tayvan kültürü Altındağ'da

Giriş Tarihi: 27.8.2013

Hamamönü ve Ulucanlar Cezaevi'nde Tayvan Günleri gerçekleşti. İki gün süren farklı etkinlikler özellikle gençlerin dikkatini çekti

Altındağ Belediyesi ve Tayvan Büyükelçiliği "Tayvan Günleri" düzenledi. Etkinliğin açılışına Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile Tayvan Büyükelçisi James Chen, eşi Maria Peng Chen ile Gambiya Büyükelçisi Gibril Joof ve eşi Isatou Joof katıldı. Tiryaki, Altındağ'ın Ankara için çok önemli bir ilçe olduğunu söyleyerek, Cumhuriyet'in Altındağ'da kurulduğunu hatırlattı.

"ALTIN TUĞLA"
Kültürlerarası etkileşimin insanları birleştirmede etkin bir rol oynadığını ifade eden Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak uluslararası işbirliği projelerine önem verdiklerini vurguladı. Tiryaki, Tayvan'la Hamamönü ve Ulucanlar Cezaevi'nde gerçekleştirecekleri etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını da anlattı. Tayvanlı gençler, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'ye 'altın tuğla' adı verilen ve ananastan yapılan tatlı ile yöresel çay hediye etti.

Gençler pazarı gezdi
Tayvan Büyükelçisi James Chen ise Türkiye ile Tayvan arasındaki kültürel etkileşimi ön plana çıkarmak istediklerini vurgulayarak Türk kültürünün tanınmasında Altındağ'ın önemli bir yere sahip olduğunun altını çizdi. Açılışın ardından Tayvanlı gençler, Türk kültürünü yakından tanımak için Hamamönü El Ürünleri Pazarı'nı gezdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tayvan kültürü Altındağ'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN