Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturuculu eğlence trafiğe takıldı

Giriş Tarihi: 28.8.2013
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Avrupa'daki uygulamalardan yola çıkarak başlattığı 'uyuşturucu metre' ilk olarak Başkent'te hayata geçirildi. Pilot il olarak seçilen Ankara'da temmuz ayında başlayan denetimlere Keçiören'deki bir sürücü takılmıştı. Kısa süre önce tüm Türkiye'ye yayılan uygulamanın Başkent'teki iki aylık bilançosu da kabarık çıktı.

CUMA VE CUMARTESİ GECELERİ
Trafikte alkollü araç kullanmanın yanı sıra uyuşturucu alanların yol açtığı kazaları önlemek için başlatılan uygulama, özellikle eğlence hayatının yoğun olduğu cuma ve cumartesi geceleri yapıldı. İlk etapta uyuşturucu metre uygulamasına 50 sürücünün takıldığı bildirildi. Uyuşturucu kullanan bu sürücülere 3 bin 600 TL para cezasının uygulandığı ve ehliyetlerine 5 yıl süreyle el konulduğu öğrenildi.

KİŞİ BAŞI 3 BİN 600 TL CEZA
Ankara'da düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında içici sayısın hayli arttığının belirlenmesi üzerine eğlence hayatının yoğun olduğu bölgelerde, özellikle hafta sonları denetimler sıklaştırıldı. Altındağ bölgesindeki pavyon ve gazinolar ile Çankaya'daki bar ve club tarzı mekanlarda eğlenip ecstasy hap ve esrar gibi uyuşturucu madde kullanan sürücüler kontrol noktalarına takıldı. Alkol metrenin yanı sıra uyuşturucu metreyi üfleyen sürücülerden 50'sinin ehliyetine 5'er yıl süreyle el konuldu. Polis, kişi başına 3 bin 600 TL maddi para cezası kesti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturuculu eğlence trafiğe takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN