Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Filistin Kültür Haftası etkinlikleri başladı

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in ilk kez himayesine aldığı Filistin Kültür Haftası, Estergon Kalesi'nde düzenlenen açılış töreniyle başladı

Giriş Tarihi: 30.8.2013
Toprakları işgal altında olan, halkı zulüm gören mazlum bir ülke Filistin. Hep hastalık ve ölümlerle anılıyor, dünyada böyle tanınıyor. Yarım asrı geçkin süredir yüzü gülmeyen, belki huzur ve mutluluğu unutmuş bir halkın kendine ait bir kültürü, örfü, çeşitli adetleri olduğunu düşünmek kimsenin aklına gelmez. Bunca acı arasında müzik mi dinlesinler, tiyatro mu seyretsinler?

"5'İNCİSİ DÜZENLENİYOR"
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in bu yıl ilk kez himayesine aldığı Filistin Kültür Haftası, aslında kültürün ve sanatın farklı bir yönünü anlatıyor dünyaya… Acılarla yoğrulan dünyanın en duygu yüklü müziğini, en samimi ve en gerçekçi senaryoyla birleştiriyor. Bakanlığın desteğiyle 5'incisi gerçekleştirilen Filistin Kültür Haftası'nın açılışı Bakan Çelik ile Filistinli meslektaşı Dr. Anwar Abuaishah tarafından Estergon Kalesi'nde gerçekleştirildi.

"TÜRKİYE'YE TAŞINACAK"
Bakan Çelik, Filistin ve Türkiye arasındaki kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla Filistin'de de "Türk Kültür Haftası"nın ilk kez gerçekleştirileceğini açıkladı. Filistin Kültür Haftası çerçevesinde, folklor gösterileri ve el sanatları sergisi yer alacak. Filistinli zanaatkarlar hünerlerini canlı olarak ortaya koyacak. Filistin kültürü Başkent'e taşınacak.

DOSTLUK GEÇMİŞE DAYANIYOR
İki ülkenin kültür ve turizm alanlarında birbirlerine verdiği destek yıllar öncesine dayanıyor. Türkiye ile Filistin arasında sürdürülen turizm işbirliği kapsamında 2005'te Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Filistin Turizm Bakanlığı mensuplarından oluşan gruba turizmin özendirilmesi ve çekici kılınması, gibi konularda eğitim verilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistin Kültür Haftası etkinlikleri başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN