Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gümüşdere'ye 122 milyon TL'lik yatırım

Keçiören'in vizyonuna değer katacak, Venedik'in benzerini Ankaralılar'ın ayağına getirecek Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi'nin temeli atıldı

Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi hayata geçiyor. Venedik'in bir benzerini Ankaralılar'ın ayağına getirecek projenin temel atma töreni gerçekleşti. Törene, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Ankara Milletvekilleri Tülay Selamoğlu ve Nurdan Şanlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim ve DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı katıldı.

24 DERE ISLAH EDİLDİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gümüşdere Ihlamur Vadisi'nin ıslahı için yapılan 16 tesisin maliyetinin 122 milyon TL olduğunu ifade ederek, "Ankara'da 24 derenin ıslahı yapıldı. Bunlardan en önemlisi Gümüşdere olacak" dedi. Ankara'da 43 baraj ve gölet tesisi yapmak için kolları sıvadıklarını, bunlardan 7'sinin tamamlandığını anlatan Eroğlu, bu yatırımlar sayesinde Başkent'te 125 bin 610 dekarlık arazinin sulanacağına dikkat çekti. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, projenin Keçiören'e ve Ankara'ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

MİKRO KLİMASI DE ĞİŞECEK
Şehrin ortasında oluşturulacak gölette vatandaşların ailesi ya da dostları ile sandal gezintisi yapma imkanı bulacaklarını anlatan Mustafa Ak, "Modern oyun bahçeleriyle çocuklarımızı da huzurlu ve güvenli oyun alanlarına kavuşturuyoruz. Güzel kokulu çiçekleri ile bilinen ıhlamur ağaçlarının oluşturacağı hava koridorları sayesinde Keçiören'in ve Ankara'nın mikro kliması da düzenlenecek" dedi.

'KEÇİÖREN'İN BÜYÜK HAYALİ GERÇEKLEŞTİ'
Ankara Çayı'nın ıslahı ile Keçiören'in büyük bir hayalinin gerçekleştiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "3 bin 110 metre uzunluğundaki çay üzerinde 3 regülatör, 3 havuz, 4 kafeterya, 8 ayrı yaya köprüsü yapılacak. Boğaziçi ve Mostar temalı köprülerimiz, yürüme yollarımız, çocuk parklarımız olacak. Çay üzerinde 6 iskele, 200 kişilik yazlık tiyatro var. Projenin peyzajını hiçbir ağacı kesmeden gerçekleştirmeye özen gösterdik. Çevresine bin 100'ü ıhlamur olmak üzere toplam 7 bin 250 ağaç dikeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşdere'ye 122 milyon TL'lik yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN