Açtı ağzını yumdu gözünü

Giriş Tarihi: 31.8.2013

Ankaraspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven kulüple ilgili açıklamalarda bulunan K.Maraşspor Teknik Direktörü Besim Durmuş'a yanıt verdi

PTT 1. Lig'de geçen hafta oynanan ve 1-1 sona eren Kahramanmaraşspor- Ankaraspor karşılaşmasının yankıları hala devam ediyor. Önceki gün basın toplantısı düzenleyen ve Ankaraspor ile ilgili açıklamalarda bulunan Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Besim Durmuş'a cevap Ankaraspor AŞ Genel Menajeri Ender Yurtgüven'den geldi. Yurtgüven yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu: "Besim Durmuş'un beyanlarını kendini gündemde tutma çabası olarak görüyorum. Çok gereksiz açıklamalar yapmış. Teknik direktörümüz Osman Özköylü'nün yaptığı teknik değerlendirmelere Besim hocanın da teknik-taktik söylem çerçevesinde cevap vermesini beklerdim."

"İftira ve dedikoduyla bu iş yürümez"

Ender Yurtgüven, Durmuş'un teknik söylem konusunda yetersiz olduğuna dikkat çekerek, "Bu yüzden olacak ki Besim Durmuş mesnetsiz, iftiralarla dolu, dedikodu kültürüne uygun, seviyesini gösterir bir şekilde Osman hocamın açıklamalarına alakasız bir cevap vermiş, haddi olmayan konulara girmiş. Kendisinin böyle bir yapıda olduğunu bilmezdim. Zaten kendisini çok da tanımıyorum. '20 milyon bütçeyle bir takım kurmuşsun, arkamı açayım da 'gel gol at mı diyeyim' şeklinde bir beyanı var. Tabi ki arkasını hiçbir zaman açmasın. Besim Durmuş bizim ekibimizin maliyetini nerden biliyor çok merak ediyorum. Hayal dünyasında yalan yanlış senaryo yaratmış" diye konuştu.

"Lider ezik olmaz"
Yurgüven, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: "Bir teknik adamın böyle ezik bir psikolojide olması beni üzdü. Lider, ezik olmaz. Olursa da ondan lider olmaz. Ayrıca bizim takımımızın maliyeti kendisinin ifade ettiği rakamın yarısından daha az. Para-pul işlerine çok meraklıysa gelsin Ankara'ya sözleşmeleri tek tek göstereyim, içi rahat etsin. Demek ki az para ile güzel bir kadro kurmuşuz ki Besim hocanın iliklerine kadar korku salabilmişiz. Biz mütevazı bir takımız. Karakterli bir teknik ekibimiz ve yine karakterli ve bir o kadar da yetenekli futbolcu grubuna sahibiz. En büyük sermayemiz bu. Kendisine tavsiyem teknik işlerle ilgilenmesi. Başka kulüplerin mali yapılarına burnunu sokmaması."

"Sen kendi takımına bak"
Kahramanmaraş'ta vatandaşlarla görüşme fırsatı bulduğunu anlatan Ender Yurtgüven, "Yaptığım sohbetlerde Maraşlılar, takımlarından umutları olmadığını ve kendilerinin düşmeye en yakın ekip olduğuna inandıklarını belirtti. Besim hoca başka kulüplerin para işleri ile ilgileneceğine kurduğu takım ile ilgili şehirdeki algıyı değiştirmeye çalışmalı. Yoksa kendisi için 1. Lig macerası uzun soluklu olmayacak gibi görünüyor. Besim Durmuş'un açıklamalarını Kahramanmaraşspor'a mal etmiyoruz. Bu açıklamanın kendisini bağladığını, kulübünü bağlamadığını düşünüyoruz. Ankaraspor ve Kahramanmaraşspor'un ilişkisi Besim Durmuş'un açıklamaları ile bozulmaz. Bizi 2 gün ağırlayan Kahramanmaraş yönetimine ve halkına teşekkür ederiz" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açtı ağzını yumdu gözünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN