Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akordeon sesleri sokakları süslüyor

Kısa süre önce Başkent'e gelen Romanyalı aile, yaptığı müziklerle ilgi topluyor. Aile, geçimini akordeon çalarak kazanıyor

Yaklaşık bir ay önce Ankara'ya gelen Romanyalı bir aile, Başkent sokaklarını akordeon sesleriyle süslüyor. Mini konserler veren Romanyalı aile, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Farklı sokaklara konumlanmış müzisyen aile bireyleri, çeşitli ezgilerle farklı bir hava yaratıyorlar. Maddi sıkıntı çektiklerini belirten aile bireylerinden Balog Alexandra, "Tek geçim kaynağımız enstrümanımız sayesinde dolan bu küçük para tası" dedi.

ÇOCUKLARIMIZ MUTLU
Yoldan geçen vatandaşların çocuklarını sevdiklerini belirten Alexandra şöyle devam etti: "İlk geldiğimiz günlerde çocuklarımız her gün ağlıyordu. Buraya alışamamaktan, kötü olaylarla karşılaşmaktan korkuyorlardı. Fakat günler geçtikçe insanların güler yüzlerini gördüklerinde onlar da gülmeye başladı." Bir süre daha Ankara'da kalacaklarını belirten Romanyalı aile, Başkentliler'i çok sevdiğini söyleyerek böylesine 'medeni' bir şehirde olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akordeon sesleri sokakları süslüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN