Velilere 'kırtasiye uyarısı' yapıldı

Giriş Tarihi: 1.9.2013

Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde velileri kırtasiye malzemeleriyle ilgili uyaran TESK Başkanı Palandöken, "Kimyasal içeriğe dikkat edilmeli" dedi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, eğitim-öğretim döneminin yaklaşmasıyla halkın kırtasiye masrafı yapacağını hatırlatarak velilere alışveriş konusunda bir dizi uyarılarda bulundu. Alınan bazı kırtasiye malzemelerinin çocuk sağlığını tehdit ettiğini belirten Palandöken, "Alınan ürünlerin menşeine mutlaka dikkat edilmelidir. En önemlisi CE ve 71-3 uluslararası standart işaretlerine mutlaka dikkat edilmeli ve bu ürünler güvenilir yerlerden alınmalıdır" dedi.

"İÇERİKLERE DİKKAT EDİN"
Bendevi Palandöken, kırtasiye malzemelerinin rengarenk ve süslü görüntüsüne kanmayın uyarısında bulunarak çocukların sağlığına dikkat edilmesi gerektiğini aktardı. Palandöken, çocukların kullanacağı kırtasiye malzemelerin fiziksel değil kimyasal içeriğine dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Alınan ürünlerin içerikleri kontrol edilmeli" diye konuştu.

'ÇİN'DEN GELENLERİ ALMAYIN'
Resmi Gazete'de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bazı ürünlerle ilgili yayınlanan tehlikeli kimyasal madde tebliğe dikkat çeken Palandöken, "Tekstil, hazır giyim, deri ürünleri ve kırtasiye ürünleri başta olmak üzere bazı tüketim ürünlerinde azo boyar maddeler ve fitalatların kullanımı ile ilgili getirilen sınırlamalara mutlaka dikkat edilmeli. Çin'den getirilerek ucuz diye piyasaya sürelin bu ürünler alınmamalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Velilere 'kırtasiye uyarısı' yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN