Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Servis şoförleri eğitim için Emniyet'e gidecek

Okulların açılmasına kısa süre kala Emniyet yetkilileri, okul servisi sürücülerine uyulması gereken kurallar konusunda eğitim verecek. Tüm şoförler Emniyet'e çağrılacak

Giriş Tarihi: 3.9.2013
Emniyet yetkilileri, okulların açılmasına kısa süre kala, okul servisi sürücülerine uyulması gereken kurallar konusunda eğitim verecek. Emniyet Genel Müdürlüğünce ilk defa yapılacak uygulama kapsamında okul servisi sürücülerine verilecek bir günlük eğitimde emniyet yetkilileri, ilgili meslek odalarıyla görüşerek okulların açılmasıyla servislere yönelik denetimlerini de artırmayı planlıyor.

UZMANLAR EĞİTİM VERECEK

Hataları cezalandırmadan önce önlemeyi hedefleyen çalışma kapsamında okul servisi sürücüleri, dikkat edecekleri hususlar hakkında bilgilendirilecek. Uzman personel tarafından verilecek eğitimde sürücüler yaptıkları hatalar konusunda uyarılacak, en çok gelen şikayetlerle ilgili bilgilendirilecek. Sürücülere öğrencileri indirmeleri ve bindirmeleri sırasında uymaları gereken kurallar ve güvenlikle ilgili eğitim uygulamalı olarak verilecek.

YASALAR ANLATILACAK
Davranış kuralları, temizlik, güvenli ve kurallara uygun sürüş teknikleri gösterilecek eğitimde şoförlere, "Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği" ile belirlenen ve öğrenci taşımacılığı yapan araçlarda kanunen bulunması gereken yasal zorunluluklarla öğrenci taşımacılığı yapan araç sürücülerinin yeterlilik belgeleri ve öğrenci taşımacılığı yaptıkları sırada dikkat etmeleri gereken yasal zorunluluklar hakkında bilgi verilecek.

CEZA HATIRLATILACAK

Polis, tüm illerde, emniyete çağırdığı servis şoförlerine, en fazla yapılan hatalar konusunda seminer verecek ve bu hataların tekrarlanmamasını isteyecek. Emniyet, şoförlere rehber bulundurma zorunluluğu hatırlatıp bulundurmayanlara ceza yazılacağı belirtecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Servis şoförleri eğitim için Emniyet'e gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN