Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ADOB iddialı geliyor

Arşın Mal Alan ve Yarasa Opereti ile Kont Dracula Balesi gibi dünyaca ünlü eserleri seyirciyle buluşturmaya hazırlanan ADOB, 2 Ekim'de Rigoletto ile perdelerini açacak

Giriş Tarihi: 6.9.2013
ANKARA Devlet Opera ve Balesi (ADOB) 2013- 2014 sanat sezonunu iddialı eserlerle karşılamaya hazırlanıyor. 29 Eylül'de Congresium'da operanın seçkin eserlerinden oluşan bir konserle sezona başlayacak ADOB, 2 Ekim'de Yekta Kara'nın sahneye koyduğu ve sanatseverlere görsel bir şölen sunacak "Rigoletto" ile perdelerini aralayacak. ADOB Müdürü Aykut Çınar, yeni sezonda dünyanın en önemli sahneleriyle yarışabilecek düzeyde ciddi bir repertuvar hazırladıklarını söyledi.

ARŞIN MAL ALAN 27 EKİM'DE

Balede 9, operada 11 başyapıtla seyirci karşısına çıkacaklarını ifade eden Çınar, Azeri besteci Üzeyir Hacıbeyov'un dünyaca ünlü opereti "Arşın Mal Alan" bestelenişinin 100. yılına özel bir temsil gerçekleştireceklerini kaydetti. Çınar, beğeniyle izleneceğini düşündükleri eserin 27 Ekim'de Operet Sahnesi'nde perde açacağını belirtti. Aykut Çınar, Modern Dans ve Birim Dans topluluklarının da yeni sezona sürpriz eserlerle hazırlandıklarını dile getirdi.

KONT DRACULA BALESİ

Yarasa Opereti, Attila Operası, Kont Dracula Balesi gibi yeni eserlerin yanı sıra geçen sezon eserlerinden Rigoletto, Tosca, Saraydan Kız Kaçırma, Macbeth, Sevginin Bedeli ve Seslerle Anadolu gibi sevilen eserleri de Ankara seyirciyle buluşturacaklarını ifade eden Çınar, "Muammer Sun'un eseri Sevginin Bedeli'ni ilk kez sahnelemiş ve dünya prömiyerini gerçekleştirmiştik. Bu sezon da Bujor Hoinic'in eseri Kont Dracula balesini 23 Kasım'da ilk kez seyirciyle buluşturarak dünya prömiyerini yapacağız" dedi.

VERDİ'NİN ATTİLA'SI
ADOB'un yeni sezonunda ünlü besteci Verdi'nin "Attila Operası" da seyirciyle buluşacak. Efsanelerle örülü Türk tarihinin önemli bir kesitine damgasını vuran Attila için bestelenen eseri, dünyaca ünlü bir yönetmen olan Andrejs Zagars sahneye koyacak. Geçen sezon seyircinin büyük ilgisiyle karşılanan Zorba Balesi de yeni sezonda sahnelenecek eserler arasında.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ADOB iddialı geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN