Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar için el ele protokolü

Giriş Tarihi: 6.9.2013

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve SOS, çocuklar için işbirliği yaptı. Bakan Şahin, yaşam kalitesinin daha da yükseleceğini dile getirdi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ile Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) işbirliğinde, çocukların geleceğine ve eğitimlerine ilişkin çok önemli bir protokole imza atıldı. Sevgi Evi ve rehabilitasyon merkezi yapılması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, SOS Vakfı Başkanı Ali İlkbahar ve çok sayıda davetli katıldı. Bakan Fatma Şahin, "Kurumdan çıktığı andan itibaren yaşamı kendi başına yönetebilen, akademik başarısını sağlamış çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Bu işbirliğiyle yaşam kalitesini daha da yükselteceğiz. Sayın Başkanıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

"EN GÜZEL ÇOCUK YUVASI OLACAK"
Özellikle Çocuk Esirgeme Kurumu'nun bünyesinde yapılan hizmetlerin bir kısmını gerçekleştirmeye çalıştıklarını da kaydeden Gökçek, Çocuk Evlerini buna örnek göstermesinin ardından "Bugün yaptığımız işbirliği kapsamında ilk etapta Büyükşehir Belediyesi'ne intikal edilecek Atatürk Çocuk Yuvası'nı, seçimlere kadar Türkiye'nin en güzel çocuk yuvası olacak şekilde hizmete sunacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar için el ele protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN