Hasan ÖTKÜN: Bu kez olsun

Giriş Tarihi: 6.9.2013
2020 Olimpiyatları'nın hangi ülkede yapılacağının belli olmasına artık saatler kaldı. Arjantin'de toplanacak Uluslararası Olimpiyat Komitesi yarın (7 Eylül) kararını açıklayacak. Buenos Aires'te düzenlenecek toplantıda 3 aday ülkenin şehri yarışacak. Türkiye (İstanbul), Japonya (Tokyo), İspanya (Madrid) Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin kantarına çıkacak. Türkiye daha önce 4 kez Olimpiyat Oyunları'na aday olup, hayal kırıklığı yaşamıştı. Arjantin'de Olimpiyatların alınmasına ilk kez bu kadar yaklaşmış bulunuyoruz. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere siyasiler, sporcular ve medya grubundan oluşan çok büyük bir ekiple Buenos Aires'e çıkarma yaparak kadar ciddi ve kararlı olduğumuzu göstereceğiz. Tüm kalbimizle "bu kez olsun" diyoruz Bu arada dünyanın bir numaralı futbolcusu olarak gösterilen Arjantinli Lionel Messi ile en büyük rakibimiz İspanya'ya bir 'zeka golü' atmış bulunuyoruz.
Tarihi kararın verileceği Buenos Aires şehrinin sokakları Messi'li THY'nın afişleri ile donatılmış vaziyette. Afişte elinde dünya maketini tutan Messi, "Dünyaya İstanbul'dan bağlanın" diyor.
Gerçekten de müthiş yaratıcı bir afiş. Düşünenleri kutlamak gerek.
Üstelik Messi'nin İspanya'da forma giydiği düşünülecek olursa işin önemi daha da ortaya çıkıyor.
Tabi, bu arada bu golü yiyen ve kelimenin tam anlamıyla Messi'yi reklam filminde oynatmak için dil döken ancak karşılığını alamayan İspanyollar alelacele Messi'ye 'Madrid 2020' tişörtü giydirmiş.
İspanyollara meşhur atasözümüzü söyleyelim, "Atı alan Üsküdar'ı geçti" Dileriz oylamada İstanbul'umuz da Tokyo ve Madrid'i geçer.
***

İsterseniz Madrid'le davam edelim. Lionel Messi'den sonra Madrid'i karıştıran bir başka futbolcu daha var.
Bu kez bir Türk futbolcu. Mesut Özil.
Konunun Olimpiyatlarla ilgisi yok elbette.
Ancak Madrid'te belki de Lionel Messi'nin THY'nın afişinde yer alması kadar, Mesut Özil'in Real Madrid'ten Arsenal'a gitmesi konuşuluyor ve tartışılıyor. Real Madrid taraftarının Mesut Özil'in gönderilmesinden dolayı yönetime büyük öfkesi var.
Ülkenin en büyük tirajlı spor gazetesinin düzenlediği ankette, taraftarların yüzde 66'sı Mesut Özil'in gönderilmesinin büyük hata olduğunu belirtmiş. Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo da Mesut'un gönderilmesinden dolayı kızgın olduğunu söylemiş.
Bu arada, biliyorsunuz Real Madrid tüm zamanların transfer rekorunu kırarak Tottenham'dan Gareth Bale'yi transfer etti.
Ancak tüm dünya 100 milyonluk Gareth Bale yerine 50 milyonluk Mesut Özil'i konuştu. Galli futbolcu hakkında sosyal medyada 800 bin tweet atılırken, bu sayı Mesut Özil için 3 milyonu aştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan ÖTKÜN: Bu kez olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN