Kazan'a büyük eğitim desteği

Valilik ile işbirliği yapan Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, Kazan'daki bir meslek lisesine 3 milyon TL'lik atölye kazandıracak

Giriş Tarihi: 6.9.2013
Başkentli hayırseverlerin eğitime desteği sürüyor. 2013-2014 eğitim-öğretim yılı öncesinde Ankara Valiliği ile hayırsever Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Selim Güven ile Mali İşler ve Muhasebe Müdürü Osman Elmas arasında işbirliği protokolü imzalandı. "Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi" kapsamında imzalanan protokole göre Kazan Efes Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesine atölye binası yapılacak. Üç katlı yapılacak binada motorlu araçlar teknolojisi atölyesi ve sınıfı, ağaç işleri atölyesi ve sınıfı, çok amaçlı konferans salonu, idari odaları yer alacak.

"EĞİTİM KALİTESİ ARTACAK"
Valilik binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Vali Alaaddin Yüksel, "Bu projeyle Kazan'daki eğitim kalitesinin yükseleceğine eminim" dedi. Yüksel, projenin maliyetinin yaklaşık 2 milyon 800 bin TL olduğunu belirtti. Hayırsever Selim Güven ise vakıf olarak 35. yılı kutladıklarını ve yeni yıldönümlerinde eğitime destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazan'a büyük eğitim desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN