Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamaklı bebeklere 'hoş geldin' paketi

Giriş Tarihi: 6.9.2013

Mamak Belediyesi'nin 'Hoş Geldin Bebek' kampanyası sürüyor. Belediye, son 4 ayda dünyaya gelen 1009 bebeği ve ailesini evde ziyaret etti

Acıda, kederde vatandaşı yalnız bırakmayan Mamak Belediyesi, yeni çocuk sahibi olan ailelerin de sevincini paylaşmaya devam ediyor. Türkiye'de ilk kez toplu sözleşmeye çocuk yardımını yansıtan Mamak Belediyesi'nin diğer bir hizmeti "Hoş Geldin Bebek" kampanyası devam ediyor. Belediye ekipleri, doğum yapan ve çocuk sahibi olan aileleri ziyaret ederek, "Hoş geldin bebek hediye paketleri" veriyor.

AİLELERİN YÜKÜ AZAL TILIYOR
Belediye, mayıs ayında başlatılan çalışmayla ilçede dünyaya gözlerini açan 1009 bebeğe "Hoş geldin" dedi. İçinde 10 parça zıbın takımı, bebek taşıma çantası, bebek malzeme taşıma çantası, biberon ve damaklı emzik bulunan paketler ailelere verilerek, maddi yüklerinin azaltılması amaçlandı. Mamak'ı geniş bir aile olarak gördüğünü dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Biz ailemize sahip çıkıyoruz. Mamak'ta kederli olan aileler ziyaret ediyor, acılarını paylaşılıyoruz. Bu büyük aileye yeni katılan her çocuk bizim için değerlidir" dedi.

UYGULAMADAN MEMNUNLAR
Proje kapsamında sık sık aileleri ziyaret ederek Hoş Geldin Bebek paketini bizzat kendisinin dağıttığını belirten Akgül, "Aileler uygulamadan oldukça memnun. Verilen hediyeler bir bebeğin bütün temel ihtiyaçlarını karşılıyor ayrıca Mamak Belediyesi'nin kendilerini unutmayarak mutlu günlerinde yanlarında olduğu içinde mutlu olduklarını iletiyorlar" dedi.

DOĞUM ANISINA ÖZEL KART
Uygulama kapsamında hazırlanan paketler doğum yapan her aileye gönderiliyor. Ayrıca doğum anısına kız ve erkek bebekler için ayrı ayrı hazırlanan pembe ve mavi renkli kartlarda ailelere gönderiliyor. Bebeğin adı, soyadı, doğum tarihi gibi bilgilerin yer aldığı kartlar özel bir hatıra niteliğinde.

Fatih TUFAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamaklı bebeklere 'hoş geldin' paketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN