Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Domatesler yarıştı

Keçiören İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün çocuklar için düzenlediği "Saksıda Domates Yetiştirme Yarışması" meyvelerini verdi

Giriş Tarihi: 7.9.2013
Çocuklara domates fidesi dağıtılarak sorumluluk duygularını geliştirmek, bitkilerin gelişim evrelerini gözleme, üretim yapmanın keyfini tatma ve kendilerini geliştirmeleri amacıyla mayıs ayında öğrencilere yetiştirmeleri için 5 bin fide dağıtan Keçiören İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü projenin meyvelerini aldı. Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Ramazan Demir, ilçe yöneticileri ve velilerin katıldığı törende "Saksıda Domates Yetiştirme Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

BİSİKLET KAZA NDILAR

Yarışma öncesi öğrenci ve velilerin heyecanları yüzlerinden okunurken, dereceye girenlerin mutluluğu görülmeye değerdi. Jüri üyeleri, yarışmaya giren 39 öğrencinin yetiştirdiği domatesleri puanlarken zorlandı. Yarışmada birinci olan Semra Doğan, ikinci olan Büşra Uz ve üçüncü olan Yaren Nair, bisiklet ödülünü de protokolün elinden aldı.

Yeni farkındalıklar oluştu
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahadır Aydın, yarışmada kaybedenin olmadığını ancak kazanın çok olduğunu belirterek, çocukların elektronik ortamdan uzaklaşarak doğayı keşfetme, canlıyı koruyup sevme gibi özelliklerin kazandığını ve yeni farkındalıkların oluştuğunu söyledi. Kaymakam Nusret Dirim ise Keçiören halkının 35-40 sene evvel yetiştirdikleri domateslerden bahsettiklerini ifade ederek, çocukların manavda gördüğü sebze ve meyvelerin yetiştirilmesinin ne kadar meşakkatli olduğunu görmelerini istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Domatesler yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN