Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşportacılar bıktırdı

Güvenpark'ı mesken tutan işportacılar, uyarılara rağmen hem satış yapmaya devam ediyor hem de zabıtalara zorluk çıkarıyor

Ankara'nın kalbi Kızılay'daki Güvenpark'ı ekmek teknesi haline getiren seyyar satıcılar, hem görevini yapan zabıtaları hem de vatandaşları çileden çıkarıyor. Kızılay'daki en büyük dinlenme alanı olan Güvenpark, son dönemlerde işportacıların mekanı haline geldi. İşportacılardan rahatsız olan vatandaşlar soruna çözüm bulunmasını istedi. Son yaşanan olayda ise metro çıkışında satış yapan işportacılar, kendilerini uyararak mallarına el koymak isteyen zabıta memurlarına hem küfretti hem de bıçak çekerek tehditler savurdu.

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ
Gerçekleştirdiği rutin kontroller esnasında Güvenpark içinde yer alan metro çıkışında yasa dışı satış yapan seyyar satıcıları tespit eden 4 zabıta memuru, işportacıların yanına giderek yaptıkları işin yasalara uygun olmadığını ve mallarına el koymaları gerektiğini belirtti. 7-8 kişilik bir grup haline gelen işportacılar, çeşitli küfür ve tehditlerle mallarını vermeyeceklerini hatta gerekirse zabıta memurlarını öldüreceklerini söyleyerek bıçak çekti.

KALICI ÇÖZÜM İSTİYORLAR
Asayiş ekiplerinden yardım isteyen zabıta memurları daha sonra Çankaya Polis Merkezi Amirliği'ne giderek yasa dışı satış yapan şahıslar hakkında şikayetçi oldu. Güvenpark'taki huzursuzluğun yıllardır devam ettiğini vurgulayan Başkentliler ise işportacıların hem vergi ödeyen iş sahiplerinin haklarını yediklerini hem de bağırıp çağırarak cadde ve sokaklarda satış yapmanın çirkin görüntüler oluşturduğunu belirterek yetkililerden kalıcı çözümler bulunmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşportacılar bıktırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN