Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf Yalkın: Başbakan'ın Olimpiyat sürprizi!

Giriş Tarihi: 7.9.2013
2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak ülke bugün belli olacak!
125. IOC toplantısı Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te yapılıyor… Buradaki oylamada İstanbul, Madrid ve Tokyo ev sahipliği için yarışacak. Aday ülkeler son sunumlarını yapacak ve ev sahibinin kim olacağı oylamayla belirlenecek.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, Türkiye'yi temsilen 200 kişilik bir kafile ile Arjantin'e çıkarma yaptığını biliyoruz… Orada günlerdir iş adamları da dahil, bir çok kişinin kulis yapma çabalarını da duyuyoruz.
Bunlar olağan şeyler.
Benim kafama takılan şey; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapacağı konuşmada, IOC üyelerine açıklayacağı sürpriz!
Başbakanın 15 dakikalık konuşmasında, "Bize avantaj sağlayacak sürprizi" ne olabilir?
Bugüne kadar "Sır gibi saklanan şey" nedir?
Hiç araştırmadım!
Bu konuda bir duyumum da yok!
Ancak, "2020 Olimpiyat Oyunları'nın İstanbul'a verilmesini nasıl bir olguyla sağlarız?" sorusuna cevap ararken, sadece bu sürprizi hissettim.
Nasıl mı?
Yılların verdiği deneyimim, meslekteki birikmiş bilgilerim, önsezim ve de mantığımla… En önemlisi, dünyada hala "Global bir ekonomik krizin" sürdüğü gerçeğiyle… Başbakan, tahminime göre bugün kürsüdeki konuşmasını şöyle bitirecek: "2020 Olimpiyat Oyunları'nı İstanbul'a vermelisiniz… Katılacak ülkelere mükemmel bir organizasyonla ev sahipliği yapacağız. Ve de onları burada tek kuruş harcama yaptırmaksızın ağırlayacağız. Ülkelerin tüm masraflarını Türkiye olarak biz karşılayacağız…" Eğer tahminin tutar da, Başbakan böyle bir "Sürpriz açıklama" yaparsa, oylamada İstanbul'un şansı artar!
Hem de, "Ayyuka çıkmış doping olaylarına", "Sınırlarımızdaki savaş görüntülerine", "İstanbul'un trafik, hava kirliliği ve güvenlik sorununa", "U20 Gençler Dünya Kupası'ndaki seyircisizlik skandalına" ve benzeri sıkıntılara rağmen, 2020 olimpiyatları İstanbul'a verilir!
Yoksa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, "Olimpiyatlar sonunda madalya kazanan Türk ve yabancı tüm sporculara, Olimpiyat Köyü'nde birer daire yapalım; orası Olimpiyat Mahallesi olsun ve tüm dünyadan sporcuların oturabilecekleri bir mekan haline gelsin…" önerisi benim için ne "Büyük bir sürprizdir" ne de bize "Büyük çapta oy" getirir…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf Yalkın: Başbakan'ın Olimpiyat sürprizi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN