Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Simgeler değişiyor

Giriş Tarihi: 8.9.2013

Gelişmiş ülkelerdeki modern kentleri anımsatan Başkent, klasik mimari ve yerleşim anlayışını değiştiriyor. Kentin silueti farkı görünüm kazanıyor

Ankara, birbiri ardına yükselen konut projeleri, modern alışveriş merkezleri ve plazalarla Batı'daki başkentleri aratmıyor. Cumhuriyet'in ilk yıllarında Başkent'in nabzının en hızlı attığı yer olma özelliğini taşıyan bölge Ulus iken zamanla bu özelliği Kızılay'a devretti. Kentin gelişme ve büyüme süreci hızla devam ederken merkez Kızılay da çehresini değiştirdi. Bir yandan Çankaya semti ekseninde gelişen Tunalı Hilmi, Arjantin, Filistin ve hatta Park Caddesi gibi gözde mekanların bulunduğu bölgeler, cazibe merkezleri haline gelirken diğer yandan da Ankara'nın dört bir yanında süren hızlı gelişim, yeni yerleşim alanlarıyla kentin dinamiklerini de değiştirdi.

YAŞAM TARZI FARKLI

Son yıllarda yükselişi hızla devam eden birbiri ardına markalı konut projelerinin hayata geçirildiği İncek bölgesini de unutmamak gerekiyor. Lüks konut projeleri ve villalardan oluşan yeni yapılaşma, yaşam kültürüyle alışılmış yaşam tarzlarını da değiştiriyor. Özellikle önemli eğitim kurumlarının çoklukla yer aldığı bu bölgeye Çankaya, Yıldız, Gaziosmanpaşa, Dikmen semtlerinden önemli bir akım yaşandığı görülüyor.

YENİLENME SÜRECİ
Başkent'teki önemli konut çalışmalarını yakından takip eden işadamları ise projelerin kente sağladığı yararlardan oldukça memnun. İTO Yatırım Ortaklarından Özkan Özçelik, "Ankara'nın tüm bölgelerinde konut projeleri önümüzdeki günlerde hızlanacak. Şehrin merkezinde de konut projeleri daha önem kazanacak. Kent, büyümüyor aynı zamanda heyecanlı bir yenilenme süreci yaşıyor" dedi.

İNŞAATLAR HIZLA ARTIYOR 
Lema Grup Ortaklarından Emre Katırcı da büyümenin daha da ileriye gitmesi için projelerini geliştirdiklerini ve hedef kitlenin artmasıyla fikirlerinin de zenginlik kazandığını belirtti. Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala ise İncek'te Başkentliler için hem lüks hem de konforlu bir yaşamın simgesi haline gelecek konut projelerinin hızla arttığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Simgeler değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN