AŞTİ'de robotlu temizlik ve onarım

Giriş Tarihi: 9.9.2013

Türkiye'nin merkezi AŞTİ'de temizlik ve bakım çalışmalarında "Örümcek" ile "Makaslı" adı verilen iki farklı lift kullanılıyor

Her gün yüz binlerce kişiyi ağırlayan, Başkent'in giriş kapılarından AŞTİ'de, modern teknoloji ürünleri kullanılarak temizlik ve bakım çalışmaları yapılıyor. Yurtiçi ve yurtdışından Başkent'e gelen ve konuklarını modern ve temiz dev bir tesiste karşılamak için çalışan Büyükşehir Belediyesi, AŞTİ'nin yüksek tavanlarındaki temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını yüksek teknolojili liftlerle gerçekleştiriyor. AŞTİ'nin uzman personelinin kullandığı ve Türkiye'de ilk kez AŞTİ'de hizmet veren liftlere binen temizlik ve bakım personeli 16 metre yüksekliğindeki AŞTİ tavanlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

YOLCULARIN İLGİ ODAĞI

AŞTİ çalışanlarının "Örümcek" diye tanımladığı BOM'lu lift, 21 metre yüksekliğe kadar yükselebiliyor. Uzaktan kumanda ile kullanılan lift, cam silme, boya, lamba değiştirme, afiş asma, tavan tadilatı gibi görevlerde personelin en büyük yardımcısı olarak görev yapıyor. İlk kez Ankara'da kullanılan BOM'lu lift, AŞTİ'ye gelen yolcuların ve çocukların da büyük ilgisini çekiyor. BOM'lu lift, AŞTİ'nin tavan yüksekliğine uyan çok fonksiyonlu yapısı sayesinde çevresine zarar vermeden çalışıyor.

"MAKASLI" LİFT
AŞTİ'de temizlik ve bakım çalışmalarında personelin en büyük yardımcısı olan bir diğer lift ise "Makaslı" olarak adlandırılıyor. "Makaslı lift", "Örümcek"in giremediği yerlere ulaşıyor ve 10 metrelik yüksekliğe kadar çıkabiliyor. Büyükşehir Belediyesi, 24 saat yüzlerce temizlik ve bakım personeliyle temizlikten taviz vermiyor. Temizlik ve bakım çalışmalarının yanı sıra üst seviyede güvenlik hizmetinin de verildiği AŞTİ, raylı sistem ağı ile de Türkiye'de "örnek" terminal olarak öne çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AŞTİ'de robotlu temizlik ve onarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN