Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali ERDOĞAN: 2020'nin gerçek faturası kesilmeli

Hayal etmek güzel bir şey… O hayaller bir de gerçek olsa…
İşte bu düşüncelerle 5 Eylül'de 2020 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapacak kentin belirleneceği Buenos Aires'e gittim…
İstanbul, Madrid, Tokyo yarışacaktı…
Yaklaşık 20 saatlik yorucu bir yolculuk yaptık…
İstanbul için öyle güzel şeyler düşündüm…
Nefesler tutulmuştu…
Madrid'i saf dışı bırakınca finalde Tokyo'yu geçeceğimizi düşündüm…
Ne oldu ise final öncesi Tokyo'nun hamlesi kazanmalarına neden oldu… Ne gibi bir hamle yaptı henüz bilinmiyor…
Şu bir gerçek ki Japonya Afrika'yı tamamen avucunun içine almış…
Gerek teknoloji gerekse iletişim ağını tamamen üstlenmiş nerede ise bedava yapıyor. Afrikalılar da minnet borcunu ödemiş oldu…
İlk kez finalde yarıştık… Kazanabilirdik… Olmadı… Şimdi neden olmadığı yönünde bazı suçlular aranacak…
Kimse kimseyi kandırmasın… İyi bir spor politikası izlemediğimiz, sporda eğitime önem vermediğimiz takdirde hep son dakikada gol yeriz… Bugün federasyonların yapısına baktığımızda yıllardır hep aynı isimler.
Alınan yol belli. Böyle olunca da uluslar arası arenada başarılı sporcular çıkarmadığımız için hep mağlup olmaya mahkumuz.
Kimse federasyonlar özerk diye bahane aramasın…
İyi güzelde seçim sistemini değiştirmek zor mu?
Bugün performans kurulu ne işi yapar. Federasyonları nasıl başarılı bulur. Anlamış değilim… 2004,2008 ve 2002 Olimpiyatlarında başarısız olan federasyon başkanları nasıl seçiliyor, bunu yakından görüyorum… Yazık çok yazık… Oh ne ala devlet para versin, bey efendiler paraları harcasın. Karşılığında bir başarı yok… Tam bir seyahat acentesi gibi çalışıyor…
Bir federasyon başkanını düşünün… Yabancı dili yok. Lobi yapamıyor.
Başarılı değil… Konuştukları zaman mangalda kül bırakmayan federasyon başkanları Metin Şahin, Emin Müftüoğlu, Özer Ayık dışında neden Buenos Aires'te yoklardı… Bu üç federasyon başkanı kulis faaliyetleri yaptı. Diğerleri ise yan gelip yattı… Bunu düşünmemiz, sorgulamamız gerekir.
Ya bu federasyonlarda görev yapan genel sekreterlere ne demeli… 60 federasyon var. Bu federasyonlardan 10'nu dışında yabancı dil bilen genel sekreter bulamazsınız.
Olanlar ise sadece "What is this" sorusuna "İt is a pencil" cevabını veriyor… Eğer bu cevabı yeterli buluyorsanız… Yolunuz açık olsun… Ama fatura artık kesilmeli.

YOLCULUK ÇEKİLİR Mİ?

2020 İstanbul'u finalde kaybettik… Ankaragücü ligin ilk maçında Göngürenspor'a yenildiği haberini aldım… İki üzüntü… Ankara'ya dönmek için sizler bu yazıyı okurken uçakta olacağım… Bu yolculuk çekilir mi?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali ERDOĞAN: 2020'nin gerçek faturası kesilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN