Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayran kaldılar

Giriş Tarihi: 10.9.2013

Ankara İtfaiyesi'nde inceleme yapan 71 ilin itfaiye daire başkanı, çalışmaları takdir etti

İtfaiyecilerin Mesleki Standardı'nın masaya yatırıldığı istişare toplantısına katılmak üzere Ankara'da bulunan Türkiye'nin 71 ilinden gelen itfaiye daire başkanı ve müdürleri, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nı ziyaret ederek çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Uzman personeli, dünya standartlarındaki teknik donanımı, en üst düzeydeki görev bilinci ve performansıyla göz dolduran Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın çalışmalarını, Türkiye'nin 71 ayrı ilinin daire başkanları ve müdürleri örnek almak istediklerini kaydetti.

ARAÇLAR İNCELENDİ
İstişare toplantısının ardından Ankara İtfaiyesi'nin yaptığı çalışmaları ve verdiği eğitimleri yerinde görmek üzere ziyarette bulunan Türkiye'nin itfaiye liderleri, çalışmaları hayranlıkla izledi. İtfaiye Daire Başkanı Ceyhun Tonguç Karakuş'un itfaiye merkezini gezdirdiği konuklar sinevizyon gösterisini izledi, Simülasyon Merkezi'ni, Su Altı Kurtarma Timi'nin modern teçhizatını, karavan araçlarını ve Yangın Simülatörü'nü inceledi.

EĞİTİM VER İLİYOR
71 ayrı ilin itfaiye daire başkanları ve müdürleri, 750 kişilik personel, 160'a yakın güçlü araç filosu ve değişik noktalardaki merkezleriyle Başkent'in dört bir tarafında yangın ve arama-kurtarma hizmeti veren Ankara İtfaiyesi'nin çalışmalarını dikkatle takip etti. Ankara İtfaiyesi'nin yaptığı yenilikçi ve öncü çalışmalara imza attığını anlatan Karakuş, "Konuklarımız, buradaki projeleri kendileri de uygulayacak. Özellikle eğitim talepleri çok fazla geliyor. Tüm İtfaiye müdürlükleri ve daire başkanlıklarına bu konularda da yardımcı oluyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayran kaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN