Vali Yüksel'den mevsim uyarısı

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, mevsimsel değişiklikler, yağışlı bir döneme girilmesi nedeniyle tedbirlerin alınması için ilgili kamu kurumlarını uyardı

Giriş Tarihi: 10.9.2013
Ankara Valiliği, mevsimsel değişikliklere ilişkin yaşanacak olumsuzların önlenmesi amacıyla ilgili kurum ve kuruluşları uyardı. Vali Alaaddin Yüksel, yayımladığı genelgede, vatandaşların genel hayatını etkileyecek ve mağdur edebilecek bir durumun ortaya çıkmaması bakımından tüm kamu kurum ve kuruluşlarının üstün görev ve sorumluluk anlayışı içinde mevsimsel tertip ve tedbirlerini bir kez daha gözden geçirmelerini ve eksikliklerini ivedi olarak tamamlamalarını istedi. İl Özel İdaresi, özellikle eğitim-öğretimde taşıma yapılan grup köy yolları güzergahları esas alınarak, yol, menfez, köprü ve yağmur kanallarının bakım ve onarımlarının süratle yapılmasını isteyen Vali Yüksel, "Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından da sorumluluk alanlarında benzer uygulamalar ivedilikle yerine getirilecek. Drenaj kanalları ve rögarların temizlettirilmesiyle altyapı hassasiyeti olan yerlerde ivedi olarak tahliye sistemlerinin bakımlarının yapılması ve hazırlıklı hale getirilmesi hususunda, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe ve belde belediyeleri tarafından gerekli tedbirler alınacak ve ilgili birimler ve personel bir kez daha uyarılacak" dedi.

TEDBİRLER ALINACAK
Vali Yüksel, "Yapımı veya onarımı devam eden kamu inşaatlarının çatılarının hızla kapatılması sağlanacak. Başkent Elektrik Dağıtım AŞ ve TEİAŞ İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü ve Türk Telekom Bölge Müdürlüğü'nce enerjinin sürekliliğini temin etmek üzere gerekli tertip ve tedbirler önceden planlanacak" talimatını verdi.

'TAŞKIN ÖNLEME PLANI YAPILMALI'
Vali Yüksel'in, kamu kurumları tarafından alınması talimatı verdiği tedbirler şöyle: "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, hava durumu ve değişikliklerine ilişkin raporları günlük olarak Valilik Makamına ve ilgili kurum ve kuruluşlara göndermeye devam edecek. Kamu kurum ve kuruluşları, araçlarını ve personel durumlarını yeniden gözden geçirecekler ve gerekirse ilave takviyeleri derhal yapacak. Devlet Su İşleri 5. Bölge Müdürlüğü, hassasiyeti bulunan yerlerdeki akarsu ve dere yatakları ile kanallarda taşkın önleme planlarına uygun yerler dahil tahkimat ve benzeri çalışmalara hız verecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Yüksel'den mevsim uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN