Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gece maçı oynatacağız

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu, Başkent'teki sahaları modern hale getireceklerini ve gelecek sezondan itibaren gece maçı oynatacaklarını söyledi

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, SABAH Ankara'ya önemli açıklamalarda bulundu. Kandazoğlu, 2012 yılının son ayında göreve geldiklerini ve çok büyük işler başardıklarını belirterek, "Amatör kavramı gönüllülük esasına dayanır. Karşılık beklemeden sevmek anlamına gelir. Biz, amatöre gönül vermiş insanlarız. Ankara'da 190 kulüp var. Bu kulüp yöneticileriyle bire bir görüştüm. Onların dertlerini ve projelerini dinledim. Ayrıca taban birliklerinin başkanlarıyla istişare halindeyim. Çünkü Ankara'da amatör sporu birlik beraberlik içinde ayağa kaldırırız" dedi.

"BİRAZ SABREDELİM"
Kandazoğlu,
şöyle devam etti: "Göreve geldikten sonra sayın valimiz Aladdin Yüksel, Spor Genel müdürümüz Mehmet Baykan ve ilçe belediye başkanları ile bir araya gelerek takımlarımızın sıkıntılarını ilettim. Ayrıca 19 Mayıs Stadı altında bulunan kulüplerimizin elektriğini ve sularının açılması için yönetimdeki arkadaşlarla büyük uğraşlar verdim. Şimdi 1 ve 2 no'lu sahaların hem zemin, hem de metal yorgunluğunu göz önüne alarak burayla ilgili çizdirdiğimiz projeye destek gördük. Biraz zaman alacak ama Ankara'ya yakışacak. Kulüplerimizi mağdur etmeyeceğiz."

Amatörlere saha kazandıracağız
19 Mayıs Dış Sahalar'daki ışıklandırma sistemini de elden geçirtip burada gece maçı oynatacaklarının altını çizen AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, "Işıklandırmanın faaliyete girmesi demek, Ankara amatörüne 2 tane saha kazandırmak demektir. Çünkü gece maçı oynatmak imkanına sahip olacağız. Görüşmeler sonucunda en az 4 tane futbol sahası 2 veya 3 tanede salon kazandırma arzusundayız. İl Müdürümüz Dr. Burhan Başoğlu ve arkadaşlarımın gayretiyle işimizin hiç de zor olmadığını gördüm" diye konuştu.

Melih Gökçek'ten randevu istedik
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten randevu istediklerini belirten Kandazoğlu, "Gökçek'in cevabını bekliyoruz çünkü AOÇ güzel bir şekilde yeniden dizayn ediliyor. Burada amatörler için de bir iki saha yapılabilir. Ayrıca Solfasol Sahası ile ilgili bir dilekçe vermiştim. Bu da Meclis'te görüşüldü ve en kısa sürede amatörlere Solfasol Sahası da hizmet verecek. Sabredip kazanacağız. Ankara sporu kazanacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gece maçı oynatacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN