Deniz yok ama balık çok

Giriş Tarihi: 14.9.2013

1 Eylül'de balık sezonu açıldı, Ulus Balık Hali hareketlendi. Çeşit çeşit taze balıkların doldurduğu tezgahlar, vatandaşları kendine çekiyor. Esnaf da satışlardan memnun

Balık av sezonu, 1 Eylül'de açıldı, Ankaralı balıkçıların satışı hareketlendi. Ulus Balık Hali, sezon açılışının üzerinden 10 gün geçmesine rağmen vatandaşların akınına uğradı. Çeşit çeşit ve taze balıkların doldurduğu tezgahlar görücüye çıktı. Esnaf ise Başkentliler'in ilgisinden oldukça memnun.

ESNAF SATIŞTAN MEMNUN

Av yasağının uygulandığı dönem 1 Mayıs -1 Eylül günleri arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün aldığı kararlar ve denetimler sonucu bu sezonda balıkların bol olduğunu belirten esnaf Sefer Yurttaş, satışların iyi olduğunu söyledi.

PALAMUT, HAMSİ ZAMANI

Tezgahlardaki balıkların taze balık olduğunu belirten Yurttaş, balıkseverlere eylül ve ekim aylarında palamut, hamsi, çinakop, mezgit ve istavrit yemelerini önerdi. Ankaralılar'ın en çok hamsi ve palamut tükettiğini dile getiren Sefer Yurttaş, "Başkentliler, balık yönünden çok şanslı. Ankara'ya balıklar en taze halleriyle ulaşıyor" diye konuştu.

FİYATLAR UYGUN
Balık fiyatlarına ilişkin de bilgi veren esnaf, hamsi, istavrit ve uskumrunun 5 ila 8 TL'den, sardalyenin 3.5 TL'den çinakopun 10 ila 15 TL'den palamudun tanesinin ise 5 TL'den satıldığını belirtti. Balıkçılar, havaların daha da soğumaya başlamasıyla balıktaki çeşitliliğin ve bolluğun artacağını, fiyatların daha da düşeceğini müjdeledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz yok ama balık çok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN