Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafiğe açık ışığa kapalı

Giriş Tarihi: 16.9.2013

İnönü Bulvarı'na çıkan yollardaki ters yön uygulamalarına son verildi. 20 gün önce açılan yolda trafik ışıklarının yanmaması ise kazalara neden oldu

Kızılay- Çayyolu Metro Hattı çalışmaları nedeniyle 14 aydır kapalı olan İnönü Bulvarı'nın, Necatibey Caddesi çıkışı ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü arasında kalan 300 metrelik bölümü 20 gün önce açıldı. Yan varyantlar ve servis yollarının Eskişehir istikametine doğru açılan yolda bu kez trafik ışıkları sıkıntıya neden oluyor. İnönü Bulvarı ve 87. Sokak'ın kesiştiği yerdeki trafik ışıklarının çalışmadığı yolda her gün kaza meydana geliyor.

"AMBULANS BİLE KAZA YAPTI"
Her gün kazalara tanık olduğunu söyleyen Nevzat Yüce "Karayolları Genel Müdürlüğü'nün önündeki bu yolu vatandaşlar bir yıldır kapalı biliyor ve ona göre hızlarını azaltmadan ilerliyor. Hiçbir uyarı levhasının bulunmadığını yolda trafik lambalarının da çalışmaması nedeniyle her gün kaza oluyor. Kazaya gelen ambulansın bile kaza yaptığını gördük" dedi. Vatandaşlar, sürücülerin ters şeritten giderek kazaya davetiye çıkardıklarını belirtti ve trafik ışıklarının onarılmasını istedi.

20 GÜNDE 20 KAZA

Trafik ışıklarının yanmadığı bölgede 20 günde 20 ayrı kaza meydana geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafiğe açık ışığa kapalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN