Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski alışkanlıklar trafiği kilitledi

Okulların dün açılmasıyla kendini gösteren yoğun trafik yolları felç etti. Ankaralılar, yeni açılan Ankara Bulvarı'na alışamadı, trafiğe boyun eğdi

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla bulvarlarda oluşan yoğun trafik, Başkentliler'i esir etti. Ankara'nın en önemli güzergahlarından Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve İstanbul Yolu'nda oluşan kilometrelerce uzunluktaki araç kuyrukları, ulaşımı neredeyse imkansız hale getirdi. Hizmete yeni giren Ankara Bulvarı'ndan haberdar olmayan sürücüler, eski yolları tercih edince trafik daha da kilitlendi.

KİLOMETRELERCE KUYRUK

Okulların açılmasıyla özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunlaşan trafik problemi dün yeniden kendini gösterdi. Evlerinden işyerlerine gitmek isteyen Ankaralılar'a bir de okullarına ulaşmak isteyen öğrenciler eklenince ulaşım adeta çileye dönüştü. Başkent'in en işlek bulvarlarından Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve İstanbul Yolu'nda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

40 DAKİKALIK FARK VAR
Ulaşmak istedikleri yere gitmek için saatlerce trafikte bekleyen Başkentliler, yeni hizmete giren Ankara Bulvarı'ndan habersizdi. Özellikle Çayyolu bölgesinde yaşayanların kolaylıkla tercih edebileceği Ankara Bulvarı, bomboş kaldı. Dün sabah trafiğinde SABAH Ankara'nın yaptığı gözleme göre Çayyolu'ndan şehir merkezine ulaşmak için Eskişehir Yolu'nu tercih edenler 55 dakikada merkeze ulaşabilirken bulvarı seçenler yalnızca 15 dakikada kent merkezine varabildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski alışkanlıklar trafiği kilitledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN