Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Angara'lılar zirvede

Albüm satışı ve internet üzerinden izlenme oranlarıyla Türkiye'nin zirvesine yerleşen 'Angaralı' müzisyenler, süper starları geride bırakarak rekorlar kırıyor

"Ankaralı Coşkun, Ankaralı Hüseyin, Garaoğlan Gürkan Demirez…" diye uzayan kabarık bir liste ve bu listedeki isimlerin başarıyla yarattıkları 'Angara' havaları, son dönemde artan ilginin de desteğiyle Türkiye'nin gündemine oturmayı başardı. Müzik sektöründe zirveyi yaşayan Başkentli müzisyenler, eserlerini milyonlara dinletiyor.

Starlara fark attılar

Süper Star Ajda Pekkan ve Tarkan gibi isimleri geride bırakan 'Angaralı' müzisyenler internette de rekorlar kırıyor. Ankaralı Coşkun'un şarkısı "Ankara'nın Bağları", videosu 20 milyondan fazla izlendi. Ankaralı Hüseyin'in "La bize her yer Angara" isimli parçası 4 milyon kez, Garaoğlan Gürkan Demirez'in "E-30" şarkısı ise 1 milyon kez tıklandı.

Piyasayı alt üst ettiler
Yavaş tempolu müziklere eşlik eden şarkı sözleriyle dikkat çeken "Angara starları", Türkiye'nin dört bir yanına yayılan eserleriyle ünlerine ün katıyor. Yalnızca Ankara oyun havaları dinlemek için oluşturulan internet siteleri de yeni yetişen müzisyenlerin kendilerini tanıtması ve binlerce kişiye ulaşmalarına öncülük ediyor. Dikkat çekici sözlerin arka planına yerleştirilen düşük tempolu müzikler müzik piyasasını alt üst etmeye yetiyor.

GARAOĞLAN GÜRKAN DEMİREZ (E30'A BİNER) Radarlarda durmuyom ibre 200 inmiyom, Üç kadehi geçtiyse yan Cebeci yan geliyom, E30'a biner yan yan gider aleme düşeriz Teybi açar, son ses ayar Sincan'a gideriz.

ANKARALI HÜSEYİN KAĞIT (LA BİZE HER YER ANGARA) Gidene dur demeyiz Düşmeyiz biz dalgaya Ankara'nın bebesi Dönüp bakmaz arkaya Ulus Cebeci Çankaya Gardaş deriz kankaya Bize her yol Paris değil La bize her yer Angara

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Angara'lılar zirvede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN