Avrupa, Ankara'yı çok kıskanacak

Giriş Tarihi: 19.9.2013

Toplam 4 bin 376 yatak kapasitesiyle Avrupa'nın en büyük hastanesi olacak Bilkent Şehir Hastanesi'nin temeli, Başbakan Erdoğan'ın katıldığı törenle atıldı

Sahip olduğu özellikleriyle dünyayı kıskandıracak Bilkent Şehir Hastanesi'nin (Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü) temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle atıldı. Törene Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yapımına başlanan 1 milyon 200 bin metrekare alanıyla Avrupa'nın en büyüğü olma özelliğini taşıyacak dev hastane, 4 bin 376 yatak kapasitesi ve sahip olacağı son teknoloji donanımıyla Nisan 2016'da hizmet vermeye başlayacak.

"SAĞLIĞIN DA BAŞKENTİ"
Başbakan Erdoğan, 1 milyon 200 bin metrekare alana kurulacak ve 100'ün üzerinde ameliyathane bulunduracak tesisin standart yatak sayısının 3 bin 662, tüm birimleriyle birlikte toplam yatak kapasitesinin ise 4 bin 376 olduğunu söyledi. "Başkentimizi sağlığın da başkenti konumuna yükseltiyoruz" diyen Erdoğan şunları kaydetti: "Ankara'da yapacağımız ikinci bir şehir hastanesi daha var. Etlik'te de ikinci bir şehir hastanesine başlıyoruz. Onun da önümüzdeki haftalarda temelini atacağız" dedi.

HİZMET KALİTESİ GİTTİKÇE ARTIYOR
Başbakan Erdoğan, Şehir Hastaneleri Projesi'nin kendisinin 11 yıllık hayali olduğunu belirterek, "Hastayı daha da hasta hale getiren, yoran, bezdiren bir sağlık hizmeti anlayışını 11 yıllık dönüşüm içinde ortadan kaldırmıştık. Şimdi bu şehir hastaneleriyle sağlık hizmetinin kalitesini daha da artırıyor, bütün imkanları bir araya topluyor, hizmet alımını, hizmet sunumunu çok daha kolaylaştırıyoruz" diye konuştu.

DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDAYIZ
Şehir hastanelerinde tüm işlemlerin bir kampüs içinde yapılacağını, kaliteli ve hızlı hizmet sunulacağını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Şu anda sağlık hizmetleri noktasında dünyanın en iyileri arasında yer alıyoruz. Şehir hastanelerimizin ve diğer sağlık projelerimizin tamamlanmasıyla inşallah Türkiye sosyal devlet olma yolunda en iyi, en kaliteli sağlık hizmetini verme konusunda dünyada daha üst seviyelere yükselmiş olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa, Ankara'yı çok kıskanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN