Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ultra modern alanda 1.5 dakikada kesim

Giriş Tarihi: 20.9.2013

Türkiye'nin en modern kurban kesim alanı, Altındağ'da açılacak. Tesislerde 1.5 dakikada 3 kurban kesilebilecek

Modern hayvan barınakları, son teknoloji kesimhanesi, sosyal tesisleri ve otoparkı ile Türkiye'nin n büyüğü olma özelliği taşıyan "Altındağ Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Alanı", basına tanıtıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, büyük bir özveriyle çalışılarak çok kısa bir sürede bitirilen kurban satış ve kesim alanının 20 milyon TL ye mal olduğunu, alanda 7 bin hayvanın aynı anda barınabileceğini ve 1.5 dakikada 3 hayvanın kesilebileceği ifade etti.

SATICILARA RAHAT ORTAM

Veysel Tiryaki, sosyal tesisin içinde kafeterya, yemek yeme, televizyon izleme ve dinlenme bölümlerinin olduğunu ve hayvan satıcılarının rahatça konaklayabilmesi içinde duş tuvalet abdesthane ve mescidin de bulunduğunu sözlerine ekledi. Tiryaki, kurban satış ve kesim alanına araçlarıyla gelecek vatandaşların otopark sıkıntısı yaşamayacağını söyledi.

60 KASAP HAZIR OLACAK
Modern kurban satış ve kesim alanına gelen vatandaşların sıra numarasıyla kurbanlarının kesilmesi, yüzülmesi ve parçalanmasını izleyebileceklerini ve tesis içindeki bekleme yerinde rahatlıkla çay ve kahvelerini içebileceklerini dile getiren Tiryaki, "Vatandaşlar, çok kısa sürede kurbanlarını teslim alacak. Mekanik sistemde kurbanını kestirmek istemeyen vatandaşlar için hazırlanan bölümde 60 kasap hazır bulunacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ultra modern alanda 1.5 dakikada kesim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN