Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yapacak çok iş var'

Sevilay Yükselir ile "Yüzde Yüz Siyaset"in konuğu olan Melih Gökçek, seçimlerde aday olmak istediğini bir kez daha vurguladı ve "Daha yapacak çok işimiz var" dedi

Giriş Tarihi: 21.9.2013
Sevilay Yükselir ile A Haber'de Yüzde Yüz Siyaset'in konuğu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ'deki yeni gelişmeler ve yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili soruları cevapladı. Gökçek "Ankara'da yapacağım çok iş var onları bitirmek istiyorum ve Başbakanım vatandaşlarım, partim uygun görürse bir dönem daha Başkanlık yapmak istiyorum" diyerek yerel seçimlerde yeniden aday olmak istediğini söyledi.

"ANKARA'YI SOLA KAPTIRMAYIZ"
"Ankara'yı CHP'nin alması demek halkevlerinin DHKP-C'nin Ankara'yı alması demek" diyen Gökçek, CHP'nin kendisini yıpratmak için ODTÜ'yü kullandığını öne sürerek şunları söyledi: "Ankara'yı sola kaptırmayız. ODTÜ olaylarında provokatörlük yapan belediye ekiplerinin çalışmalarını engelleyen, iş makinelerinin önünü kesen, taş atan CHP milletvekilleri Aylin Nazlıaka, İlhan Cihaner ve Hüseyin Aygün hakkında suç duyurusunda bulunduk."

DÜNYAYA ÖRNEK ŞEHİR
Büyükşehir Belediyesi'nin yalnızca Türkiye'ye değil tüm dünyaya örnek bir belediye olduğunu dile getiren Gökçek, Ankara Bulvarı'nı yan yoluyla beraber 1 yılda bitirdiklerini, 35 günde köprü inşa ettiklerini, Esenboğa Yolu'nu 4 ayda tamamladıklarını söyledi. Gökçek, en yeşil kentin Ankara olduğunu belirterek Atatürk Orman Çiftliği'ne (AOÇ) Disneyland'dan daha iyi bir temapark yapacaklarını sözlerine ekledi.

HERKESE HİZMET EDECEK
ODTÜ'den geçecek yolla ilgili Sevilay Yüksel'in sorularını yanıtlayan Melih Gökçek, "ODTÜ'de, gayemiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil" dedi. Gökçek, ODTÜ Rektörüne çok baskı yapıldığını iddia ederek projenin değiştirilmesi istendiğini öne sürdü. Gökçek, ODTÜ yolunun tüm Ankara'ya hizmet edeceğini ODTÜ yol planı içindeki ağaçları başka noktalara taşıyabileceklerini ifade etti. Çankaya'da yaşanan iki günlük su kesintisine ilişkin de açıklama yapan Gökçek, "Çankaya'da pompa istasyonu bağlantı çalışması nedeniyle su kesintisi olacağını 3 gün boyunca ilan ettik. Karayalçın döneminde Ankara'da 2 gün su varsa 3 gün yoktu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yapacak çok iş var'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN