Yarım asırlık HOY-TUR yeni dansçılarını arıyor

50 yıllık Halk Dansları Topluluğu (HOY-TUR), yeni yeteneklerini arıyor. Eğitmenler, 'yıldızlar', 'gençler', 'yetişkinler' için ders verecek

Giriş Tarihi: 23.9.2013
Çankaya Belediyesi'nin yarım asırlık Halk Dansları Topluluğu (HOY-TUR) yeni dansçılarını arıyor. Kuruluşundan bu yana sayısız Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonluklarına imza atan HOY-TUR, halk danslarını geleceğe taşıyacak kuşaklara yenilerini eklemeye hazır. İlköğretim 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin 'yıldızlar', 16-25 yaş arasının, 'gençler' ve 26 yaş ve üzerinin ise 'yetişkinler' kategorisinde eğitim alabileceği HOY-TUR, 1970 yılından bu yana halk danslarının ve kültürünün öğretilmesinde etkin rol oynuyor.

çalışmalar olacak
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, folklorik değerlerin gün ışığına çıkarılması ve yaşatılması amacı taşıyan herkesi, HOYTUR'la birlikte çalışmaya davet etti. Halk dansları topluluğunun imza attığı sayısız şampiyonluklarla gurur duyduklarını vurgulayan Tanık, "Kültürel halk danslarının yaşaması için yaptığımız çalışmaları yenilerini de ekleyerek sürdüreceğiz" dedi.

Tanıtım için büyük katkı
Ulusl ararası etkinliklerde Amerika, Çin, Cezayir, Japonya, İspanya, İtalya, Hırvatistan gibi ülkelerde gösteri yapan HOY-TUR, Türkiye'nin tanıtılmasına büyük katkı sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarım asırlık HOY-TUR yeni dansçılarını arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN