Evi'nden başkent bir başka güzel

'nın seyir tepesi.

Giriş Tarihi: 24.9.2013 11:00
Yenimahalle Belediyesi'nin kültürünü yaşatmak için hayata geçirdiği Ankara Evi projesi devam ediyor.
4 bin 300 metrekare alan üzerine kurulan ve tamamlanma noktasına gelen Ankara Evi, içinde barındırdığı unsurlar kadar eşsiz manzarasıyla da büyülüyor. Konum itibariyle Başkenti kucaklayan bir yapıya sahip olan Ankara Evi, ziyaretçilerine muhteşem bir şehir manzarası vaat ediyor. Vatandaşların güzel vakit geçirmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü mekan, tamamlandığında Ankaralıların uğrak yeri olacak.
Ankara Evi'nin içerisinde yer alacak restoran, vatandaşların ailece keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak. Restoran, birbirinden lezzetli Ankara yemekleri ile damaklara, eşsiz manzarasıyla da gözlere hitap edecek.

İçerisinde bulunan düğün salonu ile de evlenecek çiftlerin en mutlu gününe şahitlik edecek mekanda düğünler olacak.Vatandaşlara dört dörtlük hizmetin verileceği salonda Ankara düğünleri, bir başka geçecek.

Ankara Evi ayrıca, Ankara'nın bilim, kültür, sanat ve sergi evi olarak hizmet verecek.
Ankara üzerine çalışmaları olan bilim insanları, akademisyen ve uzmanlar çalışmalarını Ankara Evi'nde paylaşacaklar. Mekan, halkbilimi camiasına, kültür ve sanat insanlarına ve faaliyetlerine de ev sahipliği yapacak.

Ankara'nın geleneksel kültürünün en önemli öğesi olan Seğmenlik geleneği bu çatı altında varlığını sürdürecek. Ankara'nın gelenek-görenekleri, el sanatlarının da yaşatılacağı Ankara Evi'nde bir de Ankara Kent Müzesi olacak. Ankara'ya ilişkin objeler, resimler, koleksiyon malzemeleri burada sergilenecek.

Hızla sona yaklaşan Ankara Evi'ni bir an önce Ankaralıların hizmetine sunmak isteyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Evi'nde gezi ve incelemelerde bulundu. Devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Yaşar, şöyle konuştu:'Ankaralı vatandaşlarımız burada kendi kültürlerini yaşayarak keyifli zaman geçirecekler. Ankara dışından burayı ziyaret edecekler ise şehrimizi daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar. Bu mekanı kısa zamanda halkımızın hizmetine açmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Evi'nden başkent bir başka güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN