Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 yıllık köy yaşamı heyecanla bekleniyor

100 yıl öncesinde yaşanan köy hayatının birebir uygulanacağı Köy Park projesi, siyasilerinde merak alanına girdi. Mehmet Ali Şahin, alanı gezdi

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Çalışmaları hızla devam eden ve Ankaralılar'ın merakla beklediği "Köy Park Açık Hava Müzesi" projesi hızla ilerliyor. 100 yıl öncesinin köy hayatının yaşatılacağı Köy Park siyasilerden de ilgi görüyor. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'i, Köy Park'ta ağırladı. Köy Park gezisine Bosna Hersek'in Visoko Kenti Belediye Başkanı Amra Babiç de katıldı.

ESKİ GÜNLERİ ANIMSADI

Veysel Tiryaki, konuklarına ilk olarak yel değirmenini gezdirdi. Ardından yayla evleri, su değirmeni, çamaşırhane, köy kahvesi ve köy camisini gezen Mehmet Ali Şahin ve Amra Babic, Tiryaki'den park hakkında bilgi aldı. Çocukluk yıllarının köyde geçtiğini belirten Mehmet Ali Şahin, eski günlerini anımsadığını ve projeyi çok beğendiğini belirtti.

Ankara için kazanım
Köy Park projesinin, Ankara için çok büyük bir kazanım olacağını ifade eden Mehmet Ali Şahin, projenin özellikle kentte yaşayan ve köy hayatını tanımayan çocuklar için çok faydalı olacağını belirtti. Gezintinin ardından köy kahvaltısı yapan konuklar, köyün fırınında pişen ekmeğin tadına da baktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 yıllık köy yaşamı heyecanla bekleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN