Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelliler için dev proje

Spor İl Müdürlüğü ve Gazi Üniversitesi'nin ortaklığıyla hayata geçirilen 'Ankara Engel Tanımaz' projesinin ilk toplantısı yapıldı

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gazi Üniversitesi işbirliğinde hazırlanan ve Ankara Kalkınma Ajansınca desteklenen "Ankara Engel Tanımaz" projesinde düğmeye basıldı. Dev projenin ön tanıtım toplantısı dün Anıttepe Yüzme Havuzu Tesisleri'nde yapıldı. Proje kapsamında engelli bireyler alanında uzmanlaşmış antrenörler eşliğinde sportif faaliyetler yürütecek. Voleybol, hentbol, yüzme buz pateni, tenis, at biniciliği, badminton, basketbol, atletizm, tekvando, jimnastik, judo, yüzme branşlarında yapılacak proje ile engelli sporcular nitelikli antrenörler sayesinde spora ve topluma kazandırılacak.

Düzenli spor imkanı
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhan Başoğlu, bir gün her bireyin engelli olabileceğini söyledi. Başoğlu, proje kapsamında engelli gençlerin düzenli eğitim alacaklarını belirterek, "Amacımız Ankara'da yaşayan bedensel ve zihinsel engelli gençlerimizin 12 farklı spor branşında özel eğitim almış antrenörleri eşliğinde düzenli spor eğitimi almaları sağlamak" dedi. Projenin Genel Koordinatörü ve Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Güçlü Yavuzcan, proje kapsamında engellilere eğitim verecek antrenörlerin hizmet içi eğitime tabii tutulduğunu söyledi.

Antrenörlere sertifika
Hüseyin
Güçlü Yavuzcan, "Proje kapsamında önce antrenörlerimizi eğitimlerini tamamlayacağız. Gazi Üniversitesi öğretim görevlilerimizle engellileri eğitmeye yönelik antrenörlerimize eğitim vereceğiz" dedi. 70 saatlik eğitim sonunda antrenörlerin sertifika alacaklarını ifade eden Yavuzcan, "Sertifika alan antrenörlerimiz sporcuları eğitimlerini yaptıracaklar. Engelli bireyleri anlayan antrenörler engellileri her açıdan mükemmele yakın eğitecekler" diye konuştu. Proje kapsamında 52 antrenörün eğitim alacağını ifade eden Yavuzcan, "Proje kapsamında 150 engelli çocuk ve gence eğitim vereceğiz. Uzun vadeli çalışmak istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelliler için dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN