Hayatı değiştirecek uygulamalı eğitim

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdemir, "Uygulamalı Girişimcilik Okulu"nun iş yaşamı için fırsat olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Ankara Sanayi Odası (ASO) ve küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokolle hayata geçirilecek olan "Uygulamalı Girişimcilik Okulu" eğitime başladı. ASO ile KOSGEB arasında işbirliği protokolü imza töreninde konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdemir, "Avrupa Birliği bir istatistik açıkladı. 35 Avrupa ülkesi arasında İnovasasyon kabiliyetini sergilemiş. Türkiye maalesef 35 ülke içinde sonuncu sırada. Birinci sırada İsviçre var" dedi.

"BİRAZ KOLAY CIYI Z"
Nurettin Özdemir, Türk insanının ne kadar girişimci olduğunu, inovasyona ne kadar açık olduğunu gösteren, bu işe katkı sağlayan kişiler açısından yapılan değerlendirme de Avrupa puanlamasının bir puan üstün olunduğuna dikkat çekerek şunları dedi: "Avrupa ortalaması 0.57 puan, biz ise 0.58 puan almışız. Demek ki bizim içimizde bu cevher var ama biraz kolaycıyız. Enine boyuna düşünmeden, palanını yapmadan, iş akışını çıkarmadan, prosedürlerimizi yazmadan, bir iş çalışması yapmadan gözü kara bazı işlere girebiliyoruz. Bakıyoruz mahallemizde bir bakkal var, iyi iş yapıyor, hemen yanına aynısını kopyalıyoruz."

Değerlendirmek lazım
Pazarın
çok geniş olduğunu ifade eden Özdemir, alternatiflerin olduğunu belirtti. Çalışma ve hesap yapmak gerektiğini vurgulayan Özdemir, "Bu kurs sizin hayat akışınızı yönlendirecek. Ankara sanayi Odası olarak KOSGEB ile uzun zamandır çalışıyoruz. KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan göreve geldiğinden itibaren çok büyük bir ivme kazandırdı. Yazdığınız iş planı kabul edilirse 30 bin TL'lik hibe 100 bin TL'ye kadar destek var. Değerlendirmemiz lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatı değiştirecek uygulamalı eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN