Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurbanlık alacaklar Çubuk'a akın edecek

Doğal ortamda yetişen, lezzetli eti olan kurbanlık isteyen Başkentliler, Çubuk'taki kurban satış alanlarına gidiyor

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Çubuk'ta kurban satışların başladığını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, hayvan pazarında incelemelerde bulunarak, esnaf ve kurbanlık alamaya gelen vatandaşlarla sohbete etti. Hayvan pazarından tüm Başkentlilere seslenen Özden, "Yaylalarımızda doğal ürünler ve kekikle beslenen kurbanlıklarımız satışa başladı. Çubuk her bakımdan kurban bayramına hazır ve tüm başkentlileri kurbanlık almaya ilçemize bekliyoruz" dedi.

25 BİN BÜYÜKBAŞ
Çubuk'un her yıl olduğu gibi bu yıl da kurbanlık alımlarında tercih edilen bir ilçe olacağını söyleyen Özden, tüm Başkentliler'i kurbanlık almaları için ilçesine davet etti. Üreticiler tarafından ve kurbanlık almaya gelen vatandaşlardan yoğun ilgi gören Özden, zaman zaman kurbanlık pazarlığı yapan vatandaşların arasını bularak uygun fiyata anlaşmalarını sağladı. Pazara gelen basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Özden, İç Anadolu'nun en büyük canlı hayvan pazarının Çubuk'ta kurulduğunu vurgulayarak, "Orta Anadolu'nun en büyük canlı hayvan pazarı Çubuk'ta kuruluyor. Yaklaşık 25 bin büyükbaş ve 8 bin küçükbaş hayvan kurbanlık olarak satılmak için hazır" dedi.

'SAĞLIĞA DİKKAT EDİYORUZ'
İlçe
genelinde Kurban Bayramı'nda 25 seyyar kesimhanenin ve bir tanede tam donanımlı et entegre tesisin hizmet vereceği bilgisini veren Özden, "Tüm denetimler belediyemiz tarafından yapıldı ve Kurban Bayramı'na hazır hale getirildi. Hem Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde bulunan veteriner arkadaşlarımız hem de İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı veteriner hekimleri tarafından ilçeye giriş ve çıkışlar kontrol altında tutuluyor. Biz ilçemizdeki hayvan sağlığına dikkat ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurbanlık alacaklar Çubuk'a akın edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN