Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarı yarıya tasarruf

Cadde ve sokak lambaları, LED'li armatürlerle değişti. İnönü Bulvarı, Dikmen ve Muhsin Yazıcıoğlu caddeleri yüzde 50'lik tasarrufa öncü oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın tasarruf programı çerçevesinde başlatılan, cadde ve sokak lambalarının harcadığı elektrik enerjisini azaltma amaçlı çalışmalar, pilot şehir olarak belirlenen Başkent'te başladı. Cadde ve sokak lambalarında yüzde 50'ye varan tasarruf sağlayan LED'li armatürler, İnönü Bulvarı, Dikmen ve Muhsin Yazıcıoğlu caddelerine yerleştirildi.

YÜZDE 41 ÖLÇÜLDÜ

Pilot şehir olarak belirlenen Ankara'da enerji tasarruf devri başladı. Cadde ve sokak lambalarında yüzde 50'ye varan tasarruf sağlayan LED'li armatürler, İnönü Bulvarı, Dikmen ve Muhsin Yazıcıoğlu caddelerine yerleştirildi. TBMM'yle Enerji Bakanlığı arasında bulunan İnönü Bulvarı'nın aydınlatılmasında yaklaşık yüzde 41'lik bir tasarruf elde edildi. Bazı bölgelerde ise yüzde 50'lere varan tasarruf oranlarına ulaşıldı.

DAHA AZ ENERJİ

Yüksek güçlü LED ışık kaynaklarının son derece verimli olduğunu belirten yetkililer, LED teknolojisinin, cadde ve sokaklarda kullanılan konvansiyonel akkor ampuller, sodyum ve civa içerikli lambalara kıyasla yüzde 50 daha az enerji sarfettiğini belirtti. Uzun kullanım ömürlerine bağlı olarak, LED lambalar sürekli hizmet kesintisinin önlenmesine, hasar ve değiştirme gerekliliğinin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor ayrıca bakımla ilgili olarak olağanüstü tasarruf sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarı yarıya tasarruf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN