Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev tema parka isim aranıyor

Giriş Tarihi: 30.9.2013
Atatürk Orman Çiftliği'nde (AOÇ) yapımına başlanan Avrupa'nın en büyükTemapark ve Hayvanat Bahçesi'ne isim aranıyor. Twitter hesabı üzerinden takipçilerine, önümüzdeki yıl hizmete açılması planlanan park için isim tekliflerini soran Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, en çok beğenilen ilk 10 isime sürpriz hediyeler verileceğini de açıkladı.

sürpriz hediyeler

Ankara'da Avrupa'nın en büyük tema park ve hayvanat bahçesini inşa ettiklerini açıklayan Gökçek, "Önümüzdeki yıl devreye girecek tema parkımıza isim arayışı içindeyiz. İstiyoruz ki ismi siz tespit edin" diyerek takipçilerinden görüşlerini istedi. İsim teklifleri için "#AnkaraTemaParkinaİsimAriyor" şeklinde bir hashtag açıldığını kaydeden Gökçek, önerilen isimlerin kısa olmasını rica ederek, "Beğenilen ilk 10 isime sürpriz ödüllerimiz olacak" dedi. Gökçek tarafından açılan hashtag ile kısa sürede gelen pek çok öneri arasında "Yıldızpark, Tematürk, Yaşam Park, Park 1453, Rüyapark, Hayal Vadi" gibi isimler yer aldı. Park, 3 bölümden oluşacak. Birinci bölüm Disneyland'dan çok daha büyük olacak. Dinozorlar ziyaretçileri karşılayacak.

Hayvan türü artacak
İkinci bölümü oluşturan Hayvanat Bahçesi, yıkılan bowling salonunun bulunduğu alana taşınacak. Eskiden 80 olan hayvan türü, dünyanın dört bir tarafından gelecek hayvanlarla 270'e çıkacak. İlkel kafeslerin yerlerine modern yaşam alanları yapılacak. Hayvanlar için alışma ve hastane bölümleri olacak. Üçüncü olarak, şimdiki hayvanat bahçesinin bulunduğu alana aile ve çocuk dinlenme alanları yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev tema parka isim aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN