Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlık'tan ODTÜ planına onay

Giriş Tarihi: 1.10.2013
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) yerleşkesine yapılacak yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki tünel planını onayladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Bayraktar'ın ODTÜ yerleşkesi ve orman alanlarının bulunduğu, güneyde Eymir Gölü'nü de kapsayan 4 bin 85 hektarlık bölgenin imar planını onayladığı belirtildi.

100 MİLYON TL
Kültür Varlıkları Kurulu ile Tabiat Varlıkları Komisyonundan konuya ilişkin görüş alındığı kaydedilen açıklamada, ODTÜ kampüsünün doğu batı hattında bitki ve ağaç dokusunu bozmayacak şekilde yapılacak tünelin, 2 kilometre uzunluğunda olacağı ve maliyetinin de 100 milyon lirayı bulacağı ifade edildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Bayraktar, Ankara'da, şehir içinde ilk kez bir tünel yapılacağını belirtti.

1/1000'LİK PLAN
Bayraktar, şunları kaydetti: "Tünel sayesinde ODTÜ'nün kampus bütünlüğüne, ağaç varlığına da zarar verilmeyecek. Üniversitenin Bilkent çıkışı ile Yüzüncü Yıl'da, tünel çıkışlarında kavşaklar oluşturulacak. Anadolu Bulvarı'nın devamı ODTÜ arazisinin doğu kesiminden geçecek yolla ilgili problem bulunmuyor. Plan sadece ODTÜ'den geçen yolları ilgilendirmiyor. ODTÜ'nün yaklaşık 4 bin hektarlık alanının ilk kez 1/1000'lik planı yapıldı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlık'tan ODTÜ planına onay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN