Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazartesi metrosu

Dikimevi-AŞTİ seferlerini yapan Ankaray hattında yaşan teknik sıkıntı nedeniyle metro seferleri aksadı. Durma tepki gösteren vatandaşlar, "İşe geç kaldık" dedi

Giriş Tarihi: 1.10.2013
Sabah saatlerinde işe gitmek için metroya inen Ankaralılar kötü bir sürprizle karşılaştı. Dikimevi- AŞTİ seferlerini yapan Ankaray hattında yaşanan teknik sorundan dolayı seferler bir süre yapılamadı. Kısa sürede dolan istasyonlarda bekleyen binlerce Başkentli duruma tepki göstererek, "İşe geç kaldık" dedi.

"AĞZINA KADAR DOLU"
Ankaray hattında yaşanan teknik sıkıntı nedeniyle metro seferlerinde kısa süreliğine yapılamadı. Sabah saatlerinde yaşanan aksama nedeniyle istasyonlarda kısa sürede binlerce insan toplandı. Yoğunluğun en fala hissedildiği Kızılay İstasyonu'nda duruma tepki gösteren vatandaşlar, "Metrolar ağzına kadar dolu geliyor, burası da çok kalabalık haftanın ilk iş günü işe geç kaldık" diyerek görevlilere sitem etti.

SICAKLIK FARKI FELÇ ETTİ
Yoğunluk nedeniyle Ankara metrosunu Çin metrosuna da benzeten vatandaşlar, "Bugün Ankara metrosu Uzak Doğu metrolarını aratmıyor. Bu kadar kalabalık Çin'de olur" dedi. Sorunun raylarda yaşanan teknik bir arızadan kaynaklandığını dile getiren belediye yetkileri de "Raylarda gece gündüz sıcaklık farkından kaynaklanan iki dakikalık bir arıza meydana geldi. Bu nedenle seferlerde aksama oldu. Arıza sabah saatlerinde olduğu için de istasyonlarda yoğunluk yaşandı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazartesi metrosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN