Bacanızı temizletin

Giriş Tarihi: 3.10.2013

Kışın yaklaşmasıyla yetkililer bacaların temizlenmesi konusunda vatandaşı uyararak, "Baca temizliği ve kontrolü ihmale gelmez" dedi

Baca temizliğinizi yaptırmak için acele edin. Havaların soğumaya başladığı bugünlerde mutlaka baca temizliği yaptırın. İtfaiye Dairesi Başkanı Ceyhun Karakuş, baca tutuşması sonucu çıkan yangınların çoğunlukla alt katlarda lokanta, pastane, gibi işyerleri bulunan binalarda meydana geldiğine dikkat çekerek, şu uyarılarda bulundu:

"İHMALE GELMEZ"
"Baca temizliği ihmale gelmez. Bacalarınızı temizletmeyi ve kontrol ettirmeyi unutmayın. Bacalar, binaların zemin ve bodrum katından başlayıp, çatı katına kadar yükselen kanallardır. Bu kanallar içerisinde oluşan yağ atıkları, ziftler ve kurumlaşmalar, gerek sobaların, gerekse ticari işletmelerde ocakların yakılması sonucu tutuşarak alev alması, baca yangınlarına neden olur" dedi.
İtfaiye

DAİRESİ BAŞKANLIĞI KONTROLLERİ ÜSTLENİYOR
Baca yangınlarından korunmak için en önemli tedbirin sanayi işletmelerinde 3-6 ayda, daire ve apartmanlarda ise yılda en az bir kere bacaların temizletilmesi olduğunu anlatan Karakuş, "Normal soba, doğalgaz ya da katı yakıtlı olması fark etmez, vatandaşlar bacalarını mutlaka yılda bir defa temizletsin" dedi. Bacaların temizlenmesi için İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na gelerek randevu alınması gerektiğini belirten Karakuş, 3414160 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabileceğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bacanızı temizletin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN