Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastanelere 'çürük elma' operasyonu

Ankara'daki üç hastanede "medikal malzeme alımı" ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla operasyon düzenleyen polis, 18 kişiyi gözaltına aldı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar ve Suç Gelirleriyle Mücadele Şubesi ekipleri yapılan ihbarlar üzerine 1 yıl önce düğmeye bastı. Polis, Başkent'te hizmet veren Keçiören Eğitim ve Araştırma, Sanatoryum ile Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastaneleri'ndeki "medikal malzeme alımı" ihalelerine fesat karıştırıldığını belirledi.

SORGULARI SÜRÜYOR

Operasyonlarda otomasyon ve laboratuar ihaleleriyle ilgili evraklarda tahrifat yapıldığı gerekçesiyle aralarında doktor, hemşire, sağlıkçı ve medikal firma yetkililerinin de bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. İlk belirlemelere göre ihalelerdeki usulsüzlüğün 1 milyon TL'yi bulduğu değerlendirilirken, emniyete götürülen zanlıların sorgusu ise sürüyor.

EVRAKLARA EL KONULDU

Polisin adım adım izlediği alım satım ihalelerindeki hastane çalışanları ile medikal firma görevlileri arasındaki kirli ilişkiler deşifre edildi. Keçiören Eğitim ve Araştırma, Sanatoryum ile Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastaneleri'ne yönelik düzenlenen operasyonda bilgisayar hard diskleri, ihale evrakları ve yazışmalara da el konuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanelere 'çürük elma' operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN